Češi v právu - Pavlousková: Samoživitelé potřebují flexibilí práci, ne speciální opatření

23. 07. 2020

Pro nikoho není novinkou, že samoživitelé často nevyjdou se svými příjmy a koronakrize jejich problémy jen prohloubila. Zakladatelka Klubu svobodných matek Dana Pavlousková v rozhovoru vysvětluje, kde je problém a jakou pomoc samoživitelé skutečně potřebují.

Vypjaté životní situace, vymáhání dlužného výživného, nejistota bydlení a nedostatek sociálních bytů  to je jen výčet několika problémů, se kterými se samoživitelé denně setkávají.

Vinou koronakrize se dvě třetiny samoživitelek dostaly do finanční potíží a 60 % z nich si muselo vzít půjčku.

Samoživitelé nepotřebují speciální krátkodobá opatření, ale systémová řešení, která zajistí flexibilní pracovní úvazky, které se dají skloubit s péčí o rodinu.

Celý rozhovor najdete ZDE.

(náš obchod Fashion Charity Shop)