Blesk.cz: Nevydělám na nájem, prosila jsem i o jídlo, říká Veronika. Polovinu samoživitelů poslala krize do dluhů

24. 08. 2020

Matky samoživitelky mají těžké období. Průzkum Klubu svobodných matek ukázal, že polovina z nich je nyní zadlužená a třetina má příjem do 10 tisíc korun. Na vině je korona krize a fakt, že jedna pětina samoživitelů přišla o práci. Buď zaměstnavatel propouštěl nebo se museli starat o školou povinné děti. Maminka Veronika se sama stará o čtyřletou dceru a nezbývají jí prostředky na nájem ani na základní potraviny.

Covid krize se dotkla každého. Ovšem největší ekonomický dopad má na nízkopříjmové rodiny, samoživitelé nevyjímaje. Mnoho z nich muselo zůstat doma s dětmi, často přišli o práci a rodinná kasa tak zůstala prázdná.

Jedna polovina rodičů samoživitelů je zadlužená.

Veronika zůstala na výchovu své holčičky sama již před Vánocemi. Našla si druhé zaměstnání, aby vše utáhla. Bohužel z důvodu krize přišla o obě práce a tak i peníze. Zatím má podanou žádost o příspěvek na bydlení, hmotná nouze ji však byla zamítnuta, protože tatínek dcery nebyl vyloučen z domácnosti, i přes fakt, že v nájemní smlouvě je uvedena jen Veronika s dcerkou.

Odkaz na celý článek najdete ZDE.