Aktuální události

Novinky z Klubu svobodných matek

Na základě naší schůzky se zástupci Generálního ředitelství Úřadu práce přinášíme přehledný manuál pro žadatele o náhradní výživné.

Seznamte se s trojicí odvážných žen, maminek samoživitelek, které se rozhodly vzít situaci do vlastních rukou a přihlásily se do Akademie pro samoživitele OSVČ. Představujeme vám Lenku, Kláru a Gábinu. Jejich profese jsou různé, ale každá je velkou profesionálkou ve svém oboru.

Čtvrtým rokem vede Klub svobodných matek. Loni Dana Pavlousková se svým týmem otevřela na Sedmičce charitativní obchod s módou a ve své Akademii pomáhá sólo rodičům rozjet jejich podnikání. Sama dobře ví, co obnáší být na výchovu dětí bez parťáka.

Přečtěte si příběhy rodin, které se na nás obrátily s žádostí o finanční pomoc. Sólo rodiče nám často píší, že jsme jejich jediná naděje. Všechny žádosti mají jedno společné, je z nich cítit zoufalost a bezmoc. Jsme rádi, že těmto rodinám pomáháme dostat se ven ze začarovaného kruhu.

Společnost BTL Medical Technologies prostřednictvím Klubu svobodných matek v únoru darovala desetitisíce respirátorů do potřebných rodin. V červnu nám darují zásobu chirurgických roušek, které budeme rozdávat v rámci kampaně Zpátky do školy.

Každý den dostáváme krásné zprávy od rodin, kterým jsme pomohli v jejich tíživé životní situaci. Umíte si představit, jakou úlevu cítí sólo rodič po zjištění, že může zaplatit nájem a nemusí se s dětmi odstěhovat ze svého domova? Přečtěte si společně s námi, jak taková poděkování vypadají.

Portál Proženy.cz přináší další příběh maminky samoživitelky, která se rozhodla svůj občasný přivýdělek posunout někam dál a přihlásila se do Akademie pro samoživitele OSVČ. Copywriting aneb Texty pro vás Jitce umožňuje skloubit péči o malého syna s prací bez toho, aniž by měla výčitky, že by nevyzrálého syna dávala na celý den do školky.

MT Studio je salon krásy Mirky Tůmové, se kterým se přihlásila do Akademie pro samoživitele OSVČ. Mirka vystudovala učební obor kosmetička a své profesi se věnuje již 15 let. Ve svém studiu v Duchcově poskytuje širokou nabídku služeb a při práci používá profesionální kosmetické přístroje.

V květnu do Fashion charity shop každý den chodili dárci, kteří dělali průvan ve skříních před létem a své vyřazené oblečení se rozhodli věnovat právě rodičům samoživitelům a jejich dětem. Společně jsme tak pomohli už 274 rodinám, které od nás získali neuvěřitelných 1 452 kilogramů materiální pomoci.

Michaela žije sama s dcerami. Má za sebou časy, kdy neměla ani na jídlo. Pomohl jí Klub svobodných matek. Dnes pracuje a navíc šije na zakázku pelíšky pro mazlíčky. Jak těžká byla její cesta ze dna a jak se jí teď daří coby podnikatelce?

V květnu jsme mezi 124 neúplných rodin rozdělili částku 852 690 korun. Stále platí, že nejčastěji nás rodiče samoživitelé žádají o pomoc s úhradou nájemného a s tím spojených nákladů. S blížícími se prázdninami dostáváme stále více žádostí o pomoc s úhradou letních táborů pro děti.

Domeček v kufříku je nový projekt Jany Vančurové, se kterým se přihlásila do projektu Akademie pro samoživitele OSVČ. Jedná se o originální, ručně vyráběný domeček, který nesmí chybět v žádném dětském pokojíčku. Každý kus je originál.

S centrem sociálních služeb pro rodiny s dětmi v těžké životní situaci POINT Milovice jsme navázali opakovanou spolupráci. Tentokrát k nim zamířilo 150 kilogramů materiální pomoci ve formě dámského a dětského oblečení, hraček a dalších potřeb pro děti. Sociální pracovnice SAS / POINT Rodina rozdělí materiální pomoc mezi své klienty v Milovicích a okolí.

Zpěvačka a influencerka Jitka Boho dlouhodobě podporuje Klub svobodných matek a Fashion charity shop. Sama je maminkou samoživitelkou a právě proto si uvědomuje, v jak náročné situaci se rodiče samoživitele nacházejí. Jitku můžete často potkat v našem holešovickém charitativním obchodě, kam pravidelné dochází fotit nové kousky oblečení pro e-shop Fashion charity shop. Kromě focení nám pravidelně daruje i vyřazené oblečení po sobě i své dceři.

Portál Proženy.cz přináší první ze série článků o absolventkách Akademie pro samoživitele OSVČ. Michaela Bílková vyrábí skvělé marmelády, džemy, horčiče a čatní pod značkou Moje marmeláda, má vlastní sad a nedávno se posunula v podnikání zase o kus dál díky účasti v Akademii.

V březnu se na Klub svobodných matek obrátila Městská policie Brno, zda je propojíme s potřebnými rodinami. Nečekali jsme, že se pomoc dostane devíti neúplným rodinám a v takové míře. Samoživitelé a jejich děti dostali od strážníků půl tuny potravin, notebook i peníze.

(náš obchod Fashion Charity Shop)
infolinka: 800 99 55 11