Aktuální události

Novinky z Klubu svobodných matek

Pomozte nám, prosím, se zmapováním aktuální finanční situace rodičů samoživitelů po Covid krizi. Data nám pomohou v dalším získávání pomoci.

V červenci jsme rozdělili neuvěřitelných 367 tisíc korun samoživitelům a nakoupili dětem přes 1000 vstupenek do zoo a zábavních parků. A kam konkrétně putovaly peníze? Zde jsou příběhy několika rodin, které se na nás s žádostí o pomoc obrátily.

Lidl vám pomáhal s náročným startem školního roku. Daroval vašim školákům poukázku na 2000 Kč na nákup školních potřeb. Rozdali jsme poukázky za 200 tisíc korun.

Koronakrize zasáhla velmi výrazně rodiny rodičů samoživitelů, proto si ceníme solidarity dárců, kterým tato sitace není lhostejná.

Léto sice před chvilkou začalo, ale my neleníme a za prvních 14 dní jsme zaplatili 500 dětem s jejich rodiči lístky do zábavního parku Mirakulum, zoologických zahrad a Dinoparků v celé České republice!

Spustili jsme úplně nový a rychlejší web, máme novou právní poradnu, magazín pro samoživitele, vylepšený formulář pro žádosti o podporu a mnoho změn pod povrchem.

Nadace Kooperativa darovala na nájemné samoživitelů 100 tisíc korun. Naše velké poděkování patří Nadaci Kooperativa, která podpořila náš program na příspěvek na nájemné částkou 100 tisíc korun💝.

CBRE opět podporuje samoživitele a přispěla jim 120 tisíc na nájem. Velké poděkování patří společnosti CBRE, která se rozhodla opětovně podpořit rodiče samoživitele. Tentokrát částkou necelých 120 tisíc korun, která bude rozdělena mezi 40 rodičů samoživitelů, kteří z důvodu koronavirové krize přišli o zaměstnání.

V našem eshopu můžete dětem koupit výlet nebo přispět na tábor. Vyrazit do ZOO nebo zábavního parku je pro většinu dětí běžná věc. To ale vždy neplatí v neúplných rodinách. Proto jim výlet můžete zaplatit s námi.

V době pandemie vykupoval úřad od občanů šité látkové roušky za 50 Kč/ks, aby měl v první fázi dostatek roušek pro lékaře a pracovníky v sociálních službách. Nadbytečné roušky pak zpětně za stejnou cenu prodával občanům, kteří je potřebovali a utržené prostředky předal na dobročinné účely.

Pokud alespoň občas nakupujete na internetu, zkuste to přes portál www.givt.cz! Najdete na něm přes 1 200 nejznámějších e-shopů – a ať už budete nakupovat věci do domácnosti, obnovovat šatník nebo objednávat dovolenou - naše organizace vždy dostane příspěvek.

Solidární zaměstanci Partners nám darovali stravenky v hodnotě 55 tisíc. Děkujeme zaměstnancům společnosti Partners, kteří jsou solidární s rodiči samoživiteli postiženými koronavirovou krizí – darovali nám stravenky v hodnotě 55 000 Kč, které vybrali mezi sebou. Děkujeme za úžasné gesto v těžkých časech!

Program příspěvku na bydlení v období koronaviru rozdal neuvěřitelnou částku více než půl milionu korun pro 104 samoživitelů.

Po dvou měsících korona krize se více než 65 % matek samoživitelek nachází v horší finanční situaci, třetina z nich si musela vzít půjčku. 60 % samoživitelek nemělo před krizí úspory vůbec žádné úspory. Necelá pětina samoživitelek žádala o pomoc stát, stejný počet se obrátil se žádostí o pomoc na neziskové organizace.

Mezi naše skvělé partnery, bez nichž bychom nemohli dělat to, co děláme, se zařadila i společnost Amazon. Amazon podpořil částkou 150 tisíc korun náš program, ve kterém přispíváme samoživitelům na nájemné, a
několika z nich také zpříjemní náročné časy darováním elektronických čteček Kindle.

Zajímá vás, jaká je naše bilance po dvou měsících korony?🙂 Od začátku krize jsme rozdělili mezi potřebné rodiče samoživitele přesně 765 tisíc korun❣️ V prvním programu jsme je podporovali částkou 2 000 korun na potraviny a léky, v druhé vlně pomáháme příspěvkem 5 000 korun na náklady na bydlení pro ty, kteří mají výpadek příjmů kvůli koroně.

(náš obchod Fashion charity shop)