Novinky z Klubu svobodných matekVýsledky průzkumu "Valorizace výživného"

Více než devět samoživitelů z deseti (95 %) je přesvědčeno o tom, že by se výživné mělo automaticky valorizovat. Téměř 70 % samoživitelů pobírá stejnou výši výživného posledních až pět let, jedna třetina dokonce 6 až 9 let, a to navzdory razantnímu zvýšení základních životních výdajů. Nejčastěji se hrubé měsíční příjmy rodin samoživitelů pohybují mezi 10 a 20 tisíci korun.

14. 03. 2024 Číst více

ČT Sama doma: Klub svobodných matek a Oděvní banka

Rozhovor ředitelky Klubu svobodných matek Dany Pavlouskové o aktivitách neziskové organizace, Oděvní banky a charitativních obchodů Fashion Charity Shop. 

11. 03. 2024 Číst více

6 tun oblečení pro potřebné v Oděvní bance

Přesně 6,3 tuny oblečení rozeslala potřebným naše Oděvní banka od začátku roku, a to v podobě krizových balíčků, které obsahují kompletní set oblečení. 

10. 03. 2024 Číst více

Pomáhejte s námi


Přečtěte si jak pomáháme každý den.
Budeme rádi, když přispějete finančně nebo nákupem v našem charitativním eshopu.
Děkujeme za každý vylepšený dětský osud!

  Chci podpořit děti

Seznam.cz: Svobodné matky chtějí valorizovat výživné, dva až tři tisíce na dítě je málo

Jako samoživitel/ka máte možnost získat různé příspěvky nejen od státu, ale i od neziskových společností. Nejprve však musíte vyčerpat všechny své možnosti, jak si zvýšit příjem. Ať už jsou okolnosti rozchodu jakékoli, myslete na své děti a požádejte o stanovení výživného. Pokud se nedohodnete s expartnerem po dobrém, stanoví výživné soud. „Výživné (alimenty) musí být ze zákona nedílnou součástí příjmů samoživitelů,“ upozornila v podcastu O penězích se (ne)mluví zakladatelka a ředitelka Klubu svobodných matek Dana Pavlousková. Mnoho rozcházejících se partnerů na to zapomíná a i z jakési hrdosti a obavy o vliv expartnera na dítě o něj nežádají.

Náhradní výživné
Pokud máte soudem uznané výživné a partner vám ho neplatí, tak tu už několik let funguje status zálohovaného výživného, kdy výživné samoživitelům/samoživitelkám vyplácí za expartnera/expartnerku stát a následně to po něm/ní vymáhá. „V listopadu loňského roku byla prodloužena doba, po kterou můžete náhradní výživné pobírat, ze dvou na čtyři roky,“ upozornila ředitelka klubu.

Nutnost valorizace výživného
Zatímco důchody se valorizují pravidelně, výše výživného se nezvedla už delší dobu. V poslední době se však začíná mluvit o jeho valorizaci. „Náklady na základní potřeby neustále rostou, valorizace by byla namístě a my jako klub tyto snahy velmi podporujeme,“ uvedla Pavlousková.

Znění celého článku ZDE

08. 03. 2024 Číst více

Podcast Seznam.cz - O penězích se nemluví

Co dělat, když jsem na dítě sama? Rady pro samoživitelky v podcastu O penězích se (ne)mluví

07. 03. 2024 Číst více

Děkujeme Centru volného času Měšice

V neděli 3.3. jsme ve spolupráci s Centrem volného času Měšice na Praze-východ uspořádali již druhou materiální sbírku oblečení pro naši Oděvní banku. Akce byla opětovně úspěšná, vysbíralo se na 400 kg oblečení, moc děkujeme organizátorům i všem dárcům za podporu!

04. 03. 2024 Číst více

Novinky.cz: Tikající bomba. Přibývá lidí, kteří mají problém zaplatit bydlení

Náklady domácností na bydlení loni o více než pětinu vzrostly, čím dál větší množství mělo problémy s jejich splácením. Větší potíže přitom zaznamenali jednotlivci a rodiny žijící v nájemních bytech. Důvodem byly především stále ještě vysoké náklady na energie.

03. 03. 2024 Číst více

Přes milion korun rodičům samoživitelům od začátku roku

Přesně 1 074 981 korun byla částka, kterou jsme od začátku roku vydali na pomoc necelé stovce rodin samoživitelů v nouzi. Nejvíce finančních darů bylo poskytnuto na náklady na bydlení (nájem, zálohy či nedoplatky energií) a potraviny, taktéž jsme začali proplácet letní tábory pro děti rodin sólo rodičů, kteří nejsou ve finanční kondici.

02. 03. 2024 Číst více

Společně s Rohlík.cz proti menstruační chudobě

V Rohlíku si přejí, aby žádná žena a dívka nemusela trpět nedostatkem menstruačních potřeb, a rozhodli se tak opět pomáhat. Protože se daný problém týká i cílové skupiny maminek samoživitelek, stala se naše nezisková organizace jednou z těch, se kterou Rohlík.cz spojil síly.

27. 02. 2024 Číst více

Zúčastněte se průzkumu na téma Valorizace výživného

Jste rodič samoživitel a pobíráte výživné? Váš názor nás zajímá, věnujte nám prosím pět minut svého času a zúčastněte se našeho průzkumu na téma Valorizace výživného! DOTAZNÍK ZDE.

09. 02. 2024 Číst více

Idnes.cz: Nutné, ale... Některé z Jurečkových změn v systému dávek se nelíbí neziskovkám

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka v pondělí představil změny v dávkovém systému. Čtyři dávky by měly spojit do jedné. Zároveň by lidé měli být motivováni, aby si našli práci, a to skrze bonusy. Zástupci neziskových organizací změny považují za dobrou cestu. Někteří ale upozorňují na nedostatky, například že není moc flexibilních úvazků pro samoživitele.

06. 02. 2024 Číst více

Leden: půl milionu korun a tři tuny oblečení

V lednu jsme v rámci naší finanční pomoci rozdělili částku 516 690 korun mezi téměř čtyři desítky rodiny samoživitelů v nouzi a rozposlali 3,3 tuny materiální pomoci v podobě oblečení v rámci aktivit naší Oděvní banky.

04. 02. 2024 Číst více

Dárky od Raiffeisen stavební spořitelny

Překvapení od společnosti Raiffeisen bylo pro rodiny, které podporujeme, opravdu milým zpestřením.

02. 02. 2024 Číst více

Potřebujete pomoc s úhradou letního tábora pro děti?

Stejně jako každý rok i letos spouštíme program, zaměřený na finanční pomoc potřebným rodinám sólo rodičů v podobě úhrady letních táborů a škol v přírodě pro děti. V případě zájmu si můžete o příspěvek požádat prostřednictvím našeho online formuláře.

25. 01. 2024 Číst více

Rok 2023 = více než 11 milionů korun pro samoživitele v nouzi

Rok 2023  byl z pohledu námi poskytnuté finanční pomoci rodinám sólo rodičů v nouzi opět velmi náročný, protože podle předběžných odhadů překonala stejně jako v předcházejícím roce přes částku 11 milionů korun. Konkrétně v prosinci jsme pomohli částkou 563 364 korun, kterou jsme rozdělili mezi 57 rodin samoživitelů v rámci finančního příspěvku na bydlení (nájem, energie) nebo potraviny, zároveň jsme zajistili v rámci našeho Vánočního stromu přání na 500 vánočních dárků pro děti, kterým jsme tak pomohly zažít ty správné nezapomenutelné vánoce.

08. 01. 2024 Číst více

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^