Aktuální události

Novinky z Klubu svobodných matek

Úřad práce pro své klienty připravil desatero, které by vám mělo usnadnit komunikaci s úředníky a my připojujeme rozcestník všech informací o jednotlivých sociálních dávkách.

Vyplněné formuláře je možné podávat elektronicky, tedy e-mailem nebo datovou schránkou. Po dobu nouzového stavu není nutný elektronický podpis.

S nastalou distanční výukou jsme se rozhodli vyčlenit, zatím, největší částku na pomoc samoživitelům na nákup počítačů do nejslabších sociálních rodin.

Nejsme obyčejný obchod, jsme obchod, kde každý jednotlivý kousek má svůj vlastní příběh. A co je hlavní, každým nákupem pomůžete rodičům samoživitelům, jejichž životní příběh nenabral zrovna ten správný směr.

Aktuálně ode dne 13.10. pozastavujeme všechny finanční programy pomoci a spouštíme mimořádný program na pomoc vzdělávání našich dětí.

Aby pomoc s distanční výukou byla komplexní, nakoupili jsme  200 ks USB modemů s přednabitou 100 GB datovou kartou.

Jelikož z naší interní ankety vyplynulo, že téměř polovina samoživitelů nemá dostatečné technické vybavení pro své děti, rozhodli jsme tuto situaci pomoci řešit.

Stěhujete se do levnějšího bydlení nebo opouštíte azylový dům a nemáte finance na kauci? Dejte nám vědět, pokusíme se vám přispět.

Za uplynulý měsíc jsme rozdělili tuto nemalou částku mezi 93 rodin rodičů samoživitelů. Nejvíce žádostí se týkalo pomoci na bydlení či úhradu nedoplatků za energie. Vliv jarní vlny Covid krize byl zcela evidentní.

Celý podzim se můžete hlásit do programu podpory Návrat do školy, do kterého přispěly různé společnosti stovky tisích korun. Podívejte se, kdo vás podporuje.

Z průzkumu Klubu svobodných matek vyplynulo, že pětina rodičů samoživitelů během covidu přišla o zaměstnání. Ještě v květnu potvrdila zadlužení jedna třetina, ale v srpnu to byla již polovina samoživitelů. Dana Pavlousková, ředitelka Klubu zdůrazňuje, že samoživitel se nerovná nutně člověk v nouzi.

Pokoranivrové období se ukázalo být pro rodiče samoživitele finančně velmi náročným. Zaznamenali jsme rekordní počet žádostí o pomoc a vydali jsme za jeden měsíc nejvíce peněz v tříleté historii fungování Klubu.

Pokud chcete pořídit školní výbavu se slevou, máme pro vás řešení. Děkujeme Sevtu, že do toho šli s námi a těšíme se, že start školního roku bude zase o něco příjemnější i pro samoživitele.

Ve spolupráci s partnerskou společností CZC.cz zajišťujeme notebooky pro 200 vybraných dětí z neúplných rodin, které nejsou schopny si svépomocí zajistit IT techniku pro školní výuku.

Usnadníme samoživitelům začátek školního roku, přispějeme vám na nákup školních potřeb, obědů nebo kroužků, požádejte si o příspěvek ve výši 2 000 Kč.

Samoživitelé nemají finanční prostředky na zaplacení nájmu ani školních pomůcek pro své děti. Po skončení Covid krize v květnu se musela zadlužit třetina samoživitelů, nyní je to již každý druhý, vyplynulo z ankety Klubu svobodných matek.

(náš obchod Fashion Charity Shop)