Aktuální události

Novinky z Klubu svobodných matek



Zajímá vás, jaká je naše bilance po dvou měsících korony?🙂 Od začátku krize jsme rozdělili mezi potřebné rodiče samoživitele přesně 765 tisíc korun❣️ V prvním programu jsme je podporovali částkou 2 000 korun na potraviny a léky, v druhé vlně pomáháme příspěvkem 5 000 korun na náklady na bydlení pro ty, kteří mají výpadek příjmů kvůli koroně.

Na dnešní schůzce s ministryní Janou Maláčovou jsme diskutovali ožehavou otázku programu Mimořádné okamžité pomoci a přinášíme aktuální informace.

Vzhledem k tomu, že obměňujeme sortiment našeho eshopu, rozhodli jsme se neprodané pejskové polštářky darovat dětem z dětského domova v Jablonném v Podještědí. Od skvělých zaměstnanců a vedení dětského domova víme, že děti byly nadšené a všechny zdejší mladší děti už mají svého pejska v postýlce.

S ohledem na pokračující situaci v souvislosti s uzavřením školských a vzdělávacích zařízení Klub svobodných matek dnes ukončil dosavadní program mimořádné pomoci na úhradu potravin. Nově je zahájen program, v rámci kterého bude rodičům samoživitelům v tíživé životní situaci spojené s nemožností docházet do zaměstnání a nutností zajistit péči o dítě, poskytovat jednorázovou finanční pomoc v maximální výši 5 000 korun na úhradu nájemného či nákladů spojených s bydlením.

Je to jízda, tři sta tisíc korun určených pro maminky a táty samoživitele v nouzi dnes ráno rozděleno🤗 Dobrá zpráva je, že díky nepřetržité pomoci soukromých dárců a za výrazné podpory firemních dárců, jako například oblíbeného prodejce elektroniky czc.cz, který umožňuje svým zákazníkům při koupi produktů přispět našemu Klubu, částku navyšujeme o dalších 100 tisíc a můžeme tak pomoci dalším. Děkujeme všem💕

I naše maminky se zapojily a šijí roušky jako o život, v první vlně jsme je distribuovali do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích, severočeské nemocnice v Rumburku a Centra sociální a ošetřovatelské pomoci na Praze 5. Aktuálně roušky od našich maminek plní rouškomat v OC Westfield Chodov, kterému tímto moc děkujeme za skvělou příležitost a spolupráci.

Dnes jsou to přesně tři týdny, kdy jsme vyhlásili náš program mimořádné pomoci s celkovou částkou 200 000 korun pro 100 potřebných rodičů samoživitelů a doufali jsme, že vydrží aspoň měsíc. Je to jinak, peníze jsme rozdělili mnohem rychleji, dnes původní hranice padla. Jen díky štědrosti dárců z řad veřejnosti i firem se náš rozpočet navýšil o dalších 100 tisíc korun a můžeme v programu pokračovat. Ze srdce děkujeme všem, kteří nás podporují💝

Jeden z největších internetových obchodních domů Alza.cz nám dal skvělou možnost prezentovat náš program mimořádné finanční pomoci v rámci projektu Souhvězdí pomoci. Díky Alze a jejím zákazníkům budeme moci poslat peníze na jídlo a léky dalším rodičům samoživitelům, kteří patří v rámci současné koronavirové krize k nejvíce sociálně ohroženým skupinám.

Dnes běží 10. den od spuštění našeho mimořádného programu pomoci, který jsme aktivovali v důsledku aktuální situace s koronavirem, kdy se většina rodičů samoživitelů ocitla ve finanční tísni. Pro řadu z těch, kteří jsou nuceni čerpat ošetřovné, je situace téměř likvidační, neb aktuální výše této dávky jim často umožní zaplatit nájem a nezbývají žádné prostředky pro obstarání základních potřeb, jako jsou potraviny, léky, apod.

V důsledku aktuální situace v souvislosti s uzavřením školských a vzdělávacích zařízení Klub svobodných matek dnes ukončil dosavadní program pomoci na úhradu obědů ve školkách a školách, škol v přírodě a letních táborů. Nově je zahájen program, v rámci kterého bude rodičům samoživitelům v tíživé životní situaci spojené s nemožností docházet do zaměstnání a nutností zajistit péči o dítě, poskytovat jednorázovou finanční pomoc ve výši 2 000 korun pro zajištění základních potřeb dětí, jako například potravin.

Od 13.1.2020 zahajujeme program, zaměřený na finanční pomoc potřebným rodičům samoživitelům v podobě úhrady obědů jejich dětí ve školkách a školách, škol v přírodě a letních táborů. Program bude aktivní do 30.6.2020.

Máme obrovskou radost - letos náš Klub svobodných matek zajistil vánoční dárky ? pro 200 dětí, což je jednou tolik oproti minulému roku! Dětská vánoční přání byla rozmanitá od plyšáků přes panenky, lega, sportovní hry až příkladně k tabletu, díky kterému může jeden kluk v 5. třídě konečně začít dělat úkoly z informatiky doma a ne ve škole po vyučování. Je pravda, že některé děti nám jako své vánoční přání napsaly "COKOLIV"....
Nic z toho by ale nebylo možné bez našich partnerů a stovek dárců, kteří nám pomohli tuhle velkou věc uskutečnit? Moc děkujeme společnosti Bonami za charitativní bazar a úspěšnou kampaň #dikymamizavanoce, velikánské poděkování patří Noře Fridrichové, pod jejíž taktovkou se uskutečnila charitativní knižní burza v divadle La Fabrika za výrazného přispění týmu z České televize. Velkou pomoc pro nás znamenala iniciativa Asociace společenské odpovědnosti a Westfield Chodov. Veleúspěšný byl projekt ve spolupráci s IKEM, kdy z prodeje každého IKEM náramku šla částka 100 korun na vánoční dárky. Nesmíme opomenout ani firmu Zásilkovna, která nám výrazně ulehčila odesílání vánočních dárků. A "last but not least" naše velikánské poděkování patří vám všem dárcům jednotlivě, kteří jste nám pomáhali příspěvky nebo nákupem v našem eshopu nejen na vánoce, ale i průběhu celého roku? Finance, které naše organizace získala nad rámec nákladů na vánoční dárky, budou použity v programu prvního pololetí 2020, kde budeme opět platit dětem obědy, školy v přírodě, letní tábory a vše, co bude třeba. Krásné vánoce všem??

IKEM se letos rozhodl podpořit Klub svobodných matek a usnadnit situaci rodičům samoživitelům, kteří jsou zastoupeni i v řadách zaměstnanců IKEM. Společně jsme vytvořili speciální náramek z bílého malajského nefritu se Swarowski srdíčkem a korálkem z chirurgické oceli (https://www.klubsvobodnychmatek-obchod.cz/naramky-z-mineralu/naramek-ikem/). Výtěžek z prodeje náramku využijeme k nákupu dárků pro 100 dětí v rámci akce Plníme vánoční přání dětem z neúplných rodin.

Stejně jako v loňském roce bude i letos náš Klub zajišťovat vánoční dárky pro 100 dětí rodičů samoživitelů. Akce probíhá pod názvem Pomáháme plnit vánoční přání dětem z neúplných rodin a v rámci týdne dárcovství (Giving Tuesday) ji s námi zaštiťuje Asociace společenské odpovědnosti a nákupní centrum Westfield Chodov.

Stejně jako v minulém roce zahajujeme náš program "Plníme vánoční přání dětem z neúplných rodin", v rámci kterého budeme zajišťovat 100 dětem z nejpotřebnějších rodin vánoční dárky.

Víte, jak se stát mořskou vílou a co je to mermaiding a monoploutev? Pokud ne, všechno tohle najdete na www.luckyswim.cz, kterým moc děkujeme za podporu a samozřejmě vás zveme v sobotu 16. listopadu.

VÝDEJ ESHOPU A KANCELÁŘE

Mělnická 109, Líbeznice 250 65
(logistický park, admin. budova 2. patro)
+420 702 019 159
info@klubsvobodnychmatek.cz

FIREMNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
IČ 06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
ředitelka: Dana Pavlousková
Číslo účtu: 578344002/5500

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište nám

^