Novinky z Klubu svobodných matek

Společně s Rohlík.cz proti menstruační chudobě

V Rohlíku si přejí, aby žádná žena a dívka nemusela trpět nedostatkem menstruačních potřeb, a rozhodli se tak opět pomáhat. Protože se daný problém týká i cílové skupiny maminek samoživitelek, stala se naše nezisková organizace jednou z těch, se kterou Rohlík.cz spojil síly.

27. 02. 2024 Číst více

Zúčastněte se průzkumu na téma Valorizace výživného

Jste rodič samoživitel a pobíráte výživné? Váš názor nás zajímá, věnujte nám prosím pět minut svého času a zúčastněte se našeho průzkumu na téma Valorizace výživného! DOTAZNÍK ZDE.

09. 02. 2024 Číst více

Idnes.cz: Nutné, ale... Některé z Jurečkových změn v systému dávek se nelíbí neziskovkám

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka v pondělí představil změny v dávkovém systému. Čtyři dávky by měly spojit do jedné. Zároveň by lidé měli být motivováni, aby si našli práci, a to skrze bonusy. Zástupci neziskových organizací změny považují za dobrou cestu. Někteří ale upozorňují na nedostatky, například že není moc flexibilních úvazků pro samoživitele.

06. 02. 2024 Číst více

Pomáhejte s námi

Přečtěte si jak pomáháme každý den.
Budeme rádi, když přispějete finančně nebo nákupem v našem charitativním eshopu.
Děkujeme za každý vylepšený dětský osud!

Chci podpořit děti

Leden: půl milionu korun a tři tuny oblečení

V lednu jsme v rámci naší finanční pomoci rozdělili částku 516 690 korun mezi téměř čtyři desítky rodiny samoživitelů v nouzi a rozposlali 3,3 tuny materiální pomoci v podobě oblečení v rámci aktivit naší Oděvní banky.

04. 02. 2024 Číst více

Dárky od Raiffeisen stavební spořitelny

Překvapení od společnosti Raiffeisen bylo pro rodiny, které podporujeme, opravdu milým zpestřením.

02. 02. 2024 Číst více

Potřebujete pomoc s úhradou letního tábora pro děti?

Stejně jako každý rok i letos spouštíme program, zaměřený na finanční pomoc potřebným rodinám sólo rodičů v podobě úhrady letních táborů a škol v přírodě pro děti. V případě zájmu si můžete o příspěvek požádat prostřednictvím našeho online formuláře.

25. 01. 2024 Číst více

Rok 2023 = více než 11 milionů korun pro samoživitele v nouzi

Rok 2023  byl z pohledu námi poskytnuté finanční pomoci rodinám sólo rodičů v nouzi opět velmi náročný, protože podle předběžných odhadů překonala stejně jako v předcházejícím roce přes částku 11 milionů korun. Konkrétně v prosinci jsme pomohli částkou 563 364 korun, kterou jsme rozdělili mezi 57 rodin samoživitelů v rámci finančního příspěvku na bydlení (nájem, energie) nebo potraviny, zároveň jsme zajistili v rámci našeho Vánočního stromu přání na 500 vánočních dárků pro děti, kterým jsme tak pomohly zažít ty správné nezapomenutelné vánoce.

08. 01. 2024 Číst více

Oděvní banka v roce 2023 = 40 tun oblečení pro lidi v nouzi

Když se ohlédneme za rokem 2023, vidíme nejen čísla a statistiky, ale především lidské příběhy a společné úsilí. V naší Oděvní bance jsme kadý den svědky toho, jak každý kus oblečení nese svůj příběh a stává se součástí většího díla - pomoci a naděje pro ty, kteří to nejvíce potřebují. Právě skončený rok byl ve znamení velké solidarity a štědrosti, která se projevila v obrovském objemu darovaného oblečení.

04. 01. 2024 Číst více

Milion korun na vánoční dárky pro děti samoživitelů

Přesně jeden milion a padesát tisíc korun byla částka, kterou letošní vánoce naše neziskovka díky laskavé podpoře soukromých i firemních dárců vydala na zajištění vánočních dárků pro 531 dětí z neúplných rodin, které tuto pomoc potřebovaly. Dárci na dárky přispívali prostřednictvím našeho každoročního Vánočního stromu přání na našem eshopu Fashion Charity Shop, kde plnily konkrétní vánoční přání dětí z celé republiky. Ke splnění přání výrazně přispěli zaměstnanci společností Česká spořitelna, Nestlé a Vodafone.

22. 12. 2023 Číst více

Listopadová tisícovka balíčků pomoci Oděvní banky

V listopadu zvládla naše Oděvní banka rozeslat potřebným lidem v nouzi téměř tisícovku krizových balíčků oblečení, které obsahovaly skoro 4 tuny oblečení dámského, dětského nebo pánského podle požadavků žadatelů.

04. 12. 2023 Číst více

Úřad vlády a 9 ministerstev pro Oděvní banku

V tomto týdnu se konalo druhé kolo velké materiální sbírky, do které se zapojili zaměstnanci devíti ministerských resortů společně s pracovníky Úřadu vlády. Celkově se vysbíralo na dvě tuny dámského, dětského a pánského oblečení.

28. 11. 2023 Číst více

Good Company Circle 2023 - Summit udržitelného rozvoje

Je nám ctí zúčastnit se summitu udržitelného rozvoje Good Company Circle, který se bude konat ve čtvrtek 23. listopadu na Výstavišti v Holešovicích.

21. 11. 2023 Číst více

Aktualne.cz: Samoživitele trápí finanční problémy. Situace se do předcovidové doby ještě nedostala

Neziskové organizace se snaží pomáhat, kde mohou. Klub svobodných matek se specializuje na jednu z nejohroženějších skupin v sociálních oblastech. Vysoká inflace, zvyšování cen energií, zdražování potravin, nedostatek flexibilních pracovních úvazků atd. To vše ohrožuje existenci svobodných matek a dalších skupin obyvatel.

20. 11. 2023 Číst více

CNN Prima News: Rodiče samoživitelé a vánoce

Reportáž TV Prima o tom, jak rodiny samoživitelů zvládají náklady na pořízení vánočních dárků pro děti. Celá reportáž ke shlédnutí ZDE

16. 11. 2023 Číst více

Emimino.cz: Vybraly jsme si outfity z Fashion Charity Shopu. Nakoupíte tam i vy?

Nakupujete v second handech? Jestli ne, je na čase to změnit. Stylový second hand Fashion Charity Shop má totiž hned několik pro, které vás mohou přesvědčit. Oblečení je jako nové a všechen výtěžek z jeho prodeje pomáhá rodičům samoživitelům. My jsme za vás e-shop otestovaly.

06. 11. 2023 Číst více

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.

infolinka: 800 99 55 11