Aktuální události

Novinky z Klubu svobodných matek

Vstupní dveře přízemí panelového domu pokrývá velká fotografie dvou jorkšírů a obyčejně by už bylo v psím salónu nedaleko stanice metro Střížkov rušno. Před pandemií se tu za den vystřídalo klidně i 14 zákazníků, dnes Terezu Panošovou čeká stříhání 3 psů.

Reportér Seznam.cz Petr Švihel s námi strávil odpoledne, kdy jsme ve Fashion charity shop zdarma rozdávali respirátory rodičům samoživitelům. Každý rodič samoživitel si odnesl krabičku s 25 kusy respirátorů.

Představujeme vám Lenku Kučerovou, která se rozhodla zapojit do projektu Akademie pro samoživitele OSVČ, aby podpořila své podnikání. Pod svou autorskou značkou Lenkaart šije bytový textil pro děti od roku 2015.

Výrobce respirátorů společnost BTL Medical Technologies nám věnuje 50 000 kusů respirátorů pro rodiče samoživitele. Zájemci obdrží krabičku s 25 kusy respirátorů.

Přečtěte si příběhy neúplných rodin, které se na nás obrátily s žádostí o pomoc a podělily se s námi o svůj příběh. Jsme rádi, že můžeme pomáhat tam, kde to má smysl.

Z výsledků našeho průzkumu vyplynulo, že 33 procent rodičů samoživitelů nemá finance na placenou zdravotní péči. Největším strašákem většiny neúplných rodin je zubař. Cena rovnátek je v řádech deseti tisíců. Pro rodiče samoživitele jde o částku, která se rovná jejich příjmu za několik měsíců dohromady, a řešení tohoto zdravotního problému svých dětí musí stále odkládat.

Přinášíme vám oblíbenou dávku poděkování, která nám přicházejí. Každá taková zpráva nás nesmírně potěší, dokazuje, že naše práce má smysl.

Problémy na všech frontách hlásí v aktuálním průzkumu samoživitelé: musí šetřit na jídle, chybí jim peníze na nájem, problém mají i s technikou na distanční výuku.

Spouštíme bezplatnou infolinku 800 99 55 11 pro rodiče samoživitele. Infolinka je v provozu každý pracovní den v čase 9 - 18 hodin a samoživitelé se nám dovolají ZDARMA. Vyškolené operátorky jsou připravené zodpovědět každý dotaz, se kterým se na nás rodiče samoživitele obrátí.

Přinášíme vám výsledky průzkumu "Situace samoživitelů a samoživitelek v době koronavirové krize", který jsme vypracovali ve spolupráci se STEM.

Až 62 procent rodin samoživitelů vychází obtížně se svými příjmy, a tak šetří na jídle a domácnosti. Více než polovina z nich si musela vzít půjčku, třetina nemá peníze na kvalitní stravu, oblečení nebo musela odložit placenou zdravotní péči. Dana Pavlousková pro CNN Prima News zveřejnila první výsledky našeho průzkumu.

Projekt Akademie pro samoživitele OSVČ zaujal i televizní štáb TV Prima, která natočila reportáž do hlavních zpráv CNN Prima News.

Představujeme vám další maminku, která se zapojila do 3 měsíčního projektu Akademie pro samoživitele OSVČ.

Nezisková organizace pomohla v době pandemie stovkám samoživitelů a pro maminky podnikatelky nově spustila program Akademie podnikání.

Od začátku roku zamířilo už 257 kilogramů materiální pomoci do 64 rodin napříč celou republikou.

Prima Ženy přináší pokračování článku, ve kterém představují první tři absolventky Akademie pro samoživitele OSVČ.

(náš obchod Fashion Charity Shop)
infolinka: 800 99 55 11