Novinky z Klubu svobodných matekDva miliony korun pro rodiny samoživitelů v nouzi

Přesně 2,167 milionu korun je částka, kterou naše nezisková organizace vydala v třetím čtvrtletí tohoto roku na pomoc rodinám samoživitelů, které čelí dlouhodobým či krátkodobým finančním problémům.

01. 10. 2023 Číst více

Seznam.cz: Nejdřív chtějte pomoc od neziskovek, požadovaly od žen v nouzi úřady práce

S nedoplatkem za energie a s výdaji na školní pomůcky se ženy obrátily o pomoc na úřady práce. Tam po nich požadovali potvrzení, že se nejprve snažily oslovit neziskovky či nadace.

27. 09. 2023 Číst více

Děkujeme za výtěžek z dražby prezidentského pera

V sobotu 16.9. jsme měli čest převzít dárkový šek v hodnotě sto čtyřicet tisíc korun, což je částka, za kterou bylo vydraženo pero, kterým prezident Petr Pavel podepsal při slavnostní inauguraci na Pražském hradě prezidentský slib.

18. 09. 2023 Číst více

Pomáhejte s námi


Přečtěte si jak pomáháme každý den.
Budeme rádi, když přispějete finančně nebo nákupem v našem charitativním eshopu.
Děkujeme za každý vylepšený dětský osud!

  Chci podpořit děti

Letní milion a půl pro rodiče samoživitele v nouzi

Přesně 1,56 milionu korun je částka, kterou jsme během léta rozdělili mezi 170 rodin sólo rodičů v nouzi. Celková výše pomoci od začátku roku tak přesáhla 7,6 milionu korun a jedeme dál:)

09. 09. 2023 Číst více

5 tun darového oblečení v Oděvní bance během léta

O prázdninách jsme v Oděvní bance rozhodně nezaháleli, během letních měsíců jsme potřebným darovali přes 5 tun oblečení a další materiální pomoci. Současně jsme během srpna distribuovali školní pomůcky pro děti sólo rodičů.

05. 09. 2023 Číst více

CNN Prima News: Jak samoživitelé zvládají návrat dětí do škol

Vyjádření ředitelky Klubu svobodných matek Dany Pavlouskové k problematice finanční náročnosti nástupu dětí do škol pro rodiny samoživitelů, celé znění pořadu ZDE, minuta 5:29.

 

31. 08. 2023 Číst více

Budeme součástí 3. ročníku festivalu Letenská místa

Letenská místa se opět spojila v sousedský festival, který proběhne od 8. do 10. září. V těchto dnech máte skvělou příležitost zatoulat se do ulic a objevit či lépe poznat obchody, kavárny a restaurace na Letné. U 60 zúčastněných míst můžete využít speciální nabídku, slevu na vybrané zboží nebo třeba dárek k nákupu. Prezentace našeho Fashion Charity Shopu nebude chybět a připravili jsme si pro vás akci 1+1 zdarma. Těšíme se na vás!

28. 08. 2023 Číst více

Program Zpátky do školy právě odstartoval

Jako každý rok i letos zahajujeme program Back to School/Zpátky do školy, v rámci kterého pomáháme rodinám samoživitelů v nouzi s výdaji spojenými s návratem dětí do školy a nezapomínáme ani na prvňáčky, kteří půjdou do školy poprvé:)

14. 08. 2023 Číst více

Letní pop-up v Riegrových sadech

Léto je v plném proudu a díky spolupráci s naším hlavním partnerem společností JTI máme v rámci projektu Ploom otevřený sezónní prodejní pop-up s produkty našeho Fashion Charity Shopu v pražských Riegrových sadech, kde nás najdete každý den odpoledne. A pokud byste chtěli revidovali svůj šatník, je na místě možné i darovat oblečení pro naši Oděvní banku. Budeme se na vás těšit!

13. 08. 2023 Číst více

Vogue.cz: Pomáhat potřebujeme všichni

Spojení byznysových korporací se světem neziskových organizací je dnes standardní záležitostí. Zájem přitahují především ty projekty, kde je synergie využita na 100 %, jako v případě projektů Fashion Charity Shop a Oděvní banky pod taktovkou společnosti JTI a neziskové organizace Klub svobodných matek. Eva Prokešová a Dana Pavlousková se shodují, že pomáhat ostatním potřebujeme vlastně všichni. 

28. 07. 2023 Číst více

Oděvní banka obléká tisíce chudých. Firmy v ní vidí cestu k udržitelnosti

Loni v létě založil Klub svobodných matek Oděvní banku. Projekt inspirovaný již roky fungující potravinovou bankou si rychle získal přízeň drobných dárců, byznysu i státních úřadů. Podporují ho značky jako Columbia, Husky či Zásilkovna. Hlavním partnerem je Japan Tobacco International. Sbírky oděvů mezi sebou pořádají zaměstnanci ministerstev i Úřadu vlády. Jen za první pololetí letošního roku banka rozdala potřebným, zejména rodičům samoživitelům a seniorům, přes 20 tun odloženého zboží. „Celkově to bylo přes pět tisíc krizových balíčků,“ popisuje manažerka provozu Oděvní banky Veronika Kyptová.

27. 07. 2023 Číst více

Vogue v našem Fashion Charity Shopu

Dnes jsme měli v našem výběrovém second handu Fashion Charity Shop v Hovorčovicích vzácnou návštěvu, kreativního ředitele Vogue Alexe Bela, který si u nás vybral kousky pro svou novou udržitelnou kolekci:)

12. 07. 2023 Číst více

Dvacet tun materiální pomoci za první pololetí

Za prvních šest měsíců tohoto roku odešlo z naší Oděvní banky přes 5 000 balíčků s materiální pomocí nejen pro samoživitele, ale všechny osoby v nouzi z celé České republiky. Drtivá většina více než dvaceti tun pomoci tvořilo oblečení, ale také například potraviny, dětské pleny a kosmetika.

02. 07. 2023 Číst více

Udrižitelné fórum - zaostřeno na S pilíř

Ačkoli se v JTI zaměřujeme na všechny části ESG, naší srdeční záležitostí je písmenko S, tedy sociální udržitelnost. Pomoc znevýhodněným osobám považujeme za nesmírně důležitou a zásadní pro budoucí kvalitu života kolem nás.

18. 06. 2023 Číst více

Květnových 3,5 tuny oblečení v Oděvní bance

Objem materiální pomoci, kterou naše Oděvní banka v květnu distribuovala mezi potřebné, nás samotné překvapil. Bez pár kilogramů jsme darovali 3,5 tuny oblečení. V přepočtu na osoby se jedná o 864 lidí v tíživé situaci, kteří obdrželi náš krizový balíček.

08. 06. 2023 Číst více

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^