Novinky z Klubu svobodných matek

V listopadu jsme pomohli samoživitelům částkou 1,1 milionu korun

Listopad byl ve znamení narůstajícího počtu žádostí o finanční pomoc, které nám přicházely. Tentokrát se týkaly nejen bydlení (nájmu, energií) a potravin, ale také příspěvku na vánoční dárky pro děti. Celkově jsme tak pomohli částkou 1 177 464 korun, kterou jsme rozdělili mezi 147 rodin sólo rodičů v nouzi.

02. 12. 2022 Číst více

TV Nova: Rodiče samoživitelé musí počítat každou korunu

Výsledky našeho průzkumu, jak jsou samoživitelé připraveni na nadcházející Vánoce, výpovědi maminek včetně komentáře ředitelky Klubu svobodných matek k aktuální situaci. Celý záznam ZDE, stopáž 4.27 min.

28. 11. 2022 Číst více

Seznam.cz: Vánoce u samoživitelů: Na dárky pětistovka, cukroví a večeře omezeně

Na samoživitele v Česku výrazně dopadá zdražování. Jejich situace je nejhorší za několik let. S nadcházejícími Vánocemi zjišťují, že často nemají dost peněz na dárky nebo jídlo, vyplývá ze zjištění neziskových organizací.

28. 11. 2022 Číst více

Pomáhejte s námi

Přečtěte si jak pomáháme každý den.
Budeme rádi, když přispějete finančně nebo nákupem v našem charitativním eshopu.
Děkujeme za každý vylepšený dětský osud!

Chci podpořit děti

Zaměstnanci Ministerstva zahraničí podpořili Oděvní banku

Téměř 300 kilo oblečení pro lidi v nouzi obdržela naše Oděvní banka od zaměstnanců Ministerstva zahraničních věc. Nejen, že se aktivně zapojili do sbírky, ale pomohli nám ji i naložit a čas si udělal i sám pan ministr Jan Lipavský - ministr zahraničí ČR. Zároveň nás ujistili, že sbírka je první, ale určitě ne poslední:) Moc děkujeme!

25. 11. 2022 Číst více

První instituce státní správy podpořila Oděvní banku

Ministerstvo práce a sociálních věcí se jako jedna z prvních státních institucí zapojila se svou zaměstnaneckou sbírkou pro naši Oděvní banku a my za to obrovsky děkujeme. Ministerstvo tak potvrdilo, že koná nejen úředně poskytnutím oficiální záštity pro náš projekt, ale i operativně a pomáhá tam, kde je třeba.

22. 11. 2022 Číst více

Idnes.cz: Polovina samoživitelů není schopná ušetřit dětem na dárky, uvádí průzkum

Pouhá pětina samoživitelů má našetřené peníze na vánoční dárky pro děti. Devět rodičů z deseti nebude schopných dětem splnit jejich vánoční přání nebo pouze částečně, vyplývá z průzkumu Klubu svobodných matek. Podle něj rovněž polovina samoživitelů není schopná v průběhu roku kvůli vysokým životním nákladům na dárky ušetřit vůbec.

21. 11. 2022 Číst více

Výsledky průzkumu "Samoživitelé a vánoce 2022"

Pouhá pětina samoživitelů má našetřené peníze na vánoční dárky pro děti, devět rodičů z deseti nebude schopných dětem splnit jejich vánoční přání nebo pouze částečně. Polovina samoživitelů není schopná v průběhu roku kvůli vysokým životním nákladům na dárky ušetřit vůbec, čtvrtina si dovolí za vánoční dárky pro děti utratit jeden tisíc korun.

10. 11. 2022 Číst více

Naše říjnová pomoc: 850 tisíc korun pro 110 rodin v nouzi

Přesně 850 845 korun byla výše naší pomoci, kterou jsme v říjnu poskytli celkově 110 rodinám samoživitelů v nouzi. Nejvíce žádostí o pomoc se týkalo opět nákladů na bydlení a potravin, taktéž už začaly přicházet žádosti s prosbou o výpomoc na zajištění vánočních dárků.

03. 11. 2022 Číst více

Oděvní banka rozdělila skoro 10 tun oblečení

Za pouhých 6 týdnů fungování zvládla naše Oděvní banka rozdělit neuvěřitelných 10 tun oblečení mezi potřebné. Největší část pomoci (9 tun) byla distribuována v rámci spolupráce s vybranými regionálními potravinovými bankami a lokálními neziskovými organizacemi, jedna tuna oblečení byla vydána přímo zájemcům v sídle Oděvní banky u pražské ZOO.

03. 11. 2022 Číst více

Naše pomoc v září = skoro 1 milion korun

Stejně jako rodiče měli plné ruce práce s opětovným nástupem dětí do škol, my se také nezastavili, a v září jsme podpořili 114 rodin samoživitelů v nouzi celkovou částkou 960 905 korun. Nejvíce žádostí o pomoc jsme dostávali jednoznačně na náklady na bydlení (nájem, energie) a samozřejmě i v rámci programu Zpátky do školy.

05. 10. 2022 Číst více

Program pomoci 2022 pro samoživitele

V rámci našeho programu pomoci poskytujeme finanční podporu (příspěvek na bydlení, potraviny, obědy dětem ve školkách a školách, letní tábory, kroužky a zájmové aktivity, vánoční dárky), materiální, základní informační a odbornou právní pomoc.

26. 09. 2022 Číst více

Česká televize: První Oděvní banka v České republice

Oděvní banka (webové stránky) je určena pro všechny lidi v nouzi a pravidla tady budou podobná, jako v potravinové bance. Ten, kdo prokazatelně může doložit svou situaci dokumentem např. o pobírání dávek sociální podpory nebo už je stávajícím klientem potravinové banky, může zažádat i o materiální pomoc v podobě oblečení.

15. 09. 2022 Číst více

Tisková zpráva: Oděvní banka pro lidi v nouzi otevřena

Nezisková organizace Klub svobodných matek otevírá Oděvní banku, která bude zajišťovat materiální pomoc v podobě oblečení pro lidi v nouzi v celé České republice ve spolupráci s regionálními potravinovými bankami a neziskovými organizacemi.

14. 09. 2022 Číst více

Průzkum: Udržitelnost v oblasti módy

Přinášíme vám kompletní výsledky průzkumu na téma: Motivace a strategie lidí při pořizování oblečení z druhé ruky a postoje k udržitelnosti.

14. 09. 2022 Číst více

Srpnová finanční injekce pro 102 rodin

Mezi sólo rodiče a jejich děti jsme v srpnu rozdělili částku 948 168 korun. Zatímco děti z neúplných rodin si užívaly prázdniny na táborech, na které jsme jim přispívali, my jsme se činili. Během dvou prázdninových měsíců jsme do potřebných rodin odeslali finanční pomoc v neuvěřitelné výši skoro 1,8 milionu korun.

06. 09. 2022 Číst více

obchod Fashion Charity Shop