Aktuální události

Novinky z Klubu svobodných matek

Od začátku letošního roku jsme rozeslali materiální pomoc do 210 rodin samoživitelů napříč celou Českou repulikou. Přepravní služba od nás každý týden odváží balíky oblečení, které putují k potřebným rodinám.

Lenka Petříková pracuje ve svém oboru už 14 let. To, že je opravdový profesionál dokazuje fakt, že byla zařazena mezi TOP 20 českých stylistů. Do Akademie pro samoživitele OSVČ se přihlásila, aby nastartovala nový směr svého podnikání.

V dubnu jsme pomohli celkem 142 neúplným rodinám, mezi které jsme rozdělili částku 1 122 842 korun. Rodiče samoživitelé se na nás obracejí nejčastěji s žádostí o pomoc s úhradou nákladů na bydlení. V rámci Covid programu pomoci stále poskytujeme částku až 10 000 korun na úhradu nákladů spojených s bydlením nebo až 4 000 na nákup potravin.

Nadace JABLOTRON podpoří děti z neúplných rodin a věnuje částku 100 000 korun, které budou rozděleny v rámci programu "Příspěvek na letní tábor". Podpora míří na děti, které jsou díky dlouhodobým opatřením už několik měsíců odtržené ze svých kolektivů.

Přečtěte si příběhy neúplných rodin, které se na nás obrátily s žádostí o pomoc a podělily se s námi o svůj příběh. Jsme rádi, že můžeme pomáhat tam, kde to má opravdu smysl.

Přinášíme vám oblíbenou dávku poděkování, která nám každý den přicházejí. Tyto zprávy od neúplných rodin, kterým jsme pomohli nebo od jejich sociálních pracovníků, nás vždy velmi potěší. Dokazují, že naše práce má smysl.

Michaela Bílková vyrábí své marmelády a džemy už několik let pod značkou Moje marmeláda. Doteď to byl pouze její koníček při zaměstnání, své výrobky prodávala hlavně na farmářských trzích. Čas na rodičovské dovolené se rozhodla věnovat rozjezdu svého podnikání, po rodičovské dovolené už se chce věnovat jen marmeládám a džemům.

Čím dál více známých osobností si uvědomuje, v jak těžké situaci se nacházejí rodiče samoživitele. Další známou tváří, která se rozhodla dlouhodobě podporovat Klub svobodných matek, je herečka a spisovatelka Vlastina Svátková.

Měsíc březen byl bohatý i na materiální pomoc. Krabice plné materiální pomoci jsme odeslali do více jak pěti desítek neúplných rodin. Od začátku roku jsme potřebným darovali už 597 kilogramů materiální pomoci.

Aukce uměleckých děl v podobě panelů z obřího muralu na pražském Výstavišti přinesla Klubu svobodných matek částku 126 239 korun. Symbolický šek jsme převzali z rukou Jiřího Pospíšila, zastupitele hlavního města Prahy a zároveň zástupce Museum Kampa, kde se v závěru loňského roku dražba konala.

Náš dlouhodobý partner společnost CBRE opět podpořila samoživitele finančním darem ve výši 120 000 korun na potraviny, který bude rozdělen mezi 30 potřebných rodin samoživitelů.

Michaela bere účast v Akademii pro samoživitele OSVČ jako výzvu. Povoláním je pracovnice v sociálních službách a své krásné pelíšky do Akademie přihlásila proto, aby zlepšila rozpočet své rodiny. Do budoucna by chtěla, aby se z jejího hobby stal hlavní příjem. A s tím jí v Akademii pomůžeme.

Tato neuvěřitelná částka nevypovídá o tom, že pomoc poskytujeme 24/7. Je to jasné znamení toho, že finanční situace v rodinách samoživitelů je opravdu kritická. Každý den se na nás obrací desítky zoufalých rodičů s žádostí o pomoc.

Lenka se přihlásila do Akademie pro samoživitele OSVČ, abychom jí pomohli najít cestu, jak vykonávat práci i v době nekončících uzavření provozů. Bolí vás záda nebo klouby z celodenního sezení v nevyhovujících podmínkách home office? Začali jste běhat, ale bolí vás i po měsíci všechny svaly? Zavolejte Lence, má schválenou mobilní provozovnu a v době lockdownu za vámi přijede až k vám domů.

Nedostatečné finanční prostředky na kvalitní stravu, bydlení nebo na oblečení, každodenní rozhodování jak se postarat o dítě, kdy a kde pracovat, případně jak zajistit distanční výuku - to je realita neúplných rodin v Česku, kterým pandemie koronaviru výrazně zkomplikovala již často velmi problematickou situaci.

Zajímá vás, jak vypadají žádosti o pomoc, které každý den zpracováváme? Za měsíc přečteme stovky takových žádostí. I v březnu platí, že rodiče samoživitelé žádají nejčastěji o pomoc s úhradou nájemného, zejména toho dlužného. Přečtěte si společně s námi několik žádostí, ze kterých je cítit jen zoufalost a bezmoc.

(náš obchod Fashion Charity Shop)
infolinka: 800 99 55 11