Novinky z Klubu svobodných matekProgram Back to school 2022 opět přispívá na školní výdaje

Spustili jsme program pomoci Back to school. I když je teprve začátek prázdnin, je čas myslet na školu. Alespoň u nás tomu tak je. Víme, že začátek školního roku znamená pro sólo rodiče jediné - zvýšené výdaje, proto spouštíme program pomoci Back to school už nyní.

12. 07. 2022 Číst více

Za půl roku 5 milionů korun pro sólo rodiče

Přesně 5 098 700 korun. To je celková částka, kterou jsme poskytli sólo rodičům a jejich dětem od začátku roku. Finanční pomoc byla rozdělena mezi 574 neúplných rodin. Když k tomu přidáme i pomoc materiální, dostaneme se na celkový počet 1 043 rodin, kterým jsme už v letošním roce pomohli.

07. 07. 2022 Číst více

Květnová pomoc pro 173 rodin

V květnu zamířila pomoc naší neziskové organizace do 173 neúplných rodin. Finančně jsme pomohli částkou přesahující 900 tisíc korun celkem 112 sólo rodičům.  Dalších 61 rodin jsme vybavili materiální pomocí. K sólo rodičům a jejich dětem zamířilo zejména oblečení, ale i třeba plenky nebo spacáky na letní výpravy. 

03. 06. 2022 Číst více

Pomáhejte s námi


Přečtěte si jak pomáháme každý den.
Budeme rádi, když přispějete finančně nebo nákupem v našem charitativním eshopu.
Děkujeme za každý vylepšený dětský osud!

  Chci podpořit děti

Úspěšný projekt Akademie práce

V rámci prvního kvartálu projektu Akademie práce jsme měli možnost zapojit do projektu 8 kandidátek, kterým se dlouhodobě nedařilo najít uplatnění na trhu práce. Během třech měsíců jsme nalezli zaměstnání pro 7 z 8 zapojených kandidátek z řad samoživitelek. Velkým problémem je nedostatečné množství částečných nebo flexibilních pracovních úvazků.

11. 05. 2022 Číst více

Dopad zdražování na samoživitele: 2 000 korun na jídlo na měsíc

Jedné čtvrtině samoživitelů zbývají po zaplacení nákladů na bydlení pouhé 2 000 korun na další výdaje. Více než polovině sólo rodičů jsou v obchodech zapovězené ovoce a zelenina, jedna třetina nekupuje maso nebo máslo.

09. 05. 2022 Číst více

Tři čtvrtě milionu korun rozděleno v dubnu

V dubnu jsme odeslali finanční pomoc do 83 rodin, mezi které jsme rozdělili částku 740 011 korun. Rostoucí životní náklady už dostávají na kolena i ty sólo rodiče, kteří doposud zvládli (s vypětím všech sil a několika brigád) pravidelné měsíční náklady hradit bez pomoci. Bohužel, v dubnu už byli i oni nuceni obrátit se s žádostí o pomoc na naši neziskovou organizaci. A zdražování stále pokračuje...

04. 05. 2022 Číst více

Česká spořitelna darovala oblečení pro sólo rodiče

Česká spořitelna uspořádala velkou sbírku oblečení pro sólo rodiče a jejich děti. Během 3 týdnů se vybralo tolik oblečení, že část sbírky k nám musela přijet neplánovaně už ve svém průběhu. První půlka už je tak u svých nových majitelů, kterým jsme stihli společně udělat radost ještě před Velikonocemi.

19. 04. 2022 Číst více

2,5 milionu pro 268 rodin za první čtvrtletí

Klub svobodných matek za první čtvrtletí letošního roku poskytl sólo rodičům a jejich dětem finanční pomoc přesahující částku 2,5 milionu korun. Ta byla rozdělena mezi 268 neúplných rodin, kterým zachránila hlavně střechu nad hlavou na další měsíc a zajistila plnou lednici na pár týdnů.

04. 04. 2022 Číst více

Eva Decastelo ve Fashion charity shop

Krásná a úžasně milá herečka Eva Decastelo zavítala do pražské pobočky Fashion charity shop. A nepřišla s prázdnou. Společně se zástupkyněmi filmové produkce Donart nám předala dámské a dětské oblečení v podobě filmových kostýmů z natáčení filmu Promlčeno, který bude již brzy v kinech. 

30. 03. 2022 Číst více

Program pomoci 2022 pro samoživitele

Po dvou letech jsme ukončili Covid program pomoci a nově spouštíme jeden velký program pomoci, v rámci kterého poskytujeme finanční podporu (příspěvek na bydlení, potraviny, obědy dětem ve školkách a školách, letní tábory, kroužky a zájmové aktivity), materiální, základní informační a odbornou právní pomoc.

22. 03. 2022 Číst více

600 kilogramů materiální pomoci z Lidlu

Doba, kdy je třeba pomáhat víc než kdy jindy, je právě teď. Zaměstnanci společnosti Lidl jsou si toho vědomi a jejich solidarita nás nepřestává překvapovat. V další sbírce materiální pomoci, kterou pro Klub svobodných matek uspořádali, vybrali během pár dní 600 kilo oblečení. Oblečení, které nejen velmi pomůže, ale vykouzlí i úsměvem na tváři obdarovaným. Děkujeme!

15. 03. 2022 Číst více

Naše únorová pomoc: 808 tisíc pro 81 rodin

V únoru rozdělil Klub svobodných matek částku 808 000 korun mezi 81 sólo rodičů a jejich děti. Zajistit střechu nad hlavou, tak by se daly shrnout žádosti o pomoc, které každý den dostáváme. I v únoru platilo, že nejčastěji žádaly sólo rodiče o pomoc s úhradou nákladů na bydlení. Je to pochopitelné, výdaje za nájemné a poplatky s ním spojené jsou největší výdajovou položkou jejich napjatého rozpočtu.

03. 03. 2022 Číst více

Zapojili jsme se do pomoci pro Ukrajinu

Sbírka léků a zdravotnického materiálu, které jste nám do Klubu svobodných matek přinesli, odjela 28.2.2022 na Ukrajinu. Na výzvu vás zareagovalo opravdu hodně a my moc děkujeme každému jednotlivci, který do našeho charitativního obchodu přišel a přispěl do sbírky. Velký dík patří vedení a rodičům ZŠ německo-českého porozumění, kteří se do sbírky zapojili velmi intenzivně a pomáhali zajistit i celou logistiku. 

01. 03. 2022 Číst více

Tisková zpráva Akademie práce pro samoživitele

Najít nové zaměstnání nebo lépe placenou práci, kterou jde sladit s péčí o děti. S tím sólo rodičům pomáhá Akademie práce pro samoživitele, společný program Klubu svobodných matek a společnosti JTI, jehož další ročník odstartoval v únoru. V minulém roce Akademie práce pomáhala sólo rodičům OSVČ zahájit nebo restartovat jejich podnikání, letos je projekt zaměřen na ty, kteří nemohou nalézt uplatnění na trhu práce. Účastnicím a účastníkům vypiluje životopis, zajistí kvalitní kurzy a školení a pomůže například i s hlídáním dětí. A hlavně pomůže vytipovat nejvhodnější pozice přesně na míru a provést účastníka celým procesem tak, aby byl na jeho konci úspěšný.

22. 02. 2022 Číst více

Nemůžete najít práci? Přihlašte se do naší Akademie práce

Klub svobodných matek spouští nový program podpory pro samoživitele v oblasti jejich uplatnění na trhu práce. Projekt je určen pro všechny, kterým se nedaří sehnat zaměstnání nebo potřebují získat lepší práci. 

02. 02. 2022 Číst více

KANCELÁŘE A OBCHOD

obchod Fashion Charity Shop
Dukelských hrdinů 34
Praha 7, 170 00
Po - Pá: 9.00 - 18 hod., So: 13:00 - 18:00
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

info@klubsvobodnychmatek.cz

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^