[CategoryName]

Novinky z Klubu svobodných matek

Ve spolupráci s partnerskou společností CZC.cz zajišťujeme notebooky pro 200 vybraných dětí z neúplných rodin, které nejsou schopny si svépomocí zajistit IT techniku pro školní výuku.

Z průzkumu Klubu svobodných matek vyplynulo, že pětina rodičů samoživitelů během covidu přišla o zaměstnání. Ještě v květnu potvrdila zadlužení jedna třetina, ale v srpnu to byla již polovina samoživitelů. Dana Pavlousková, ředitelka Klubu zdůrazňuje, že samoživitel se nerovná nutně člověk v nouzi.

Pokoranivrové období se ukázalo být pro rodiče samoživitele finančně velmi náročným. Zaznamenali jsme rekordní počet žádostí o pomoc a vydali jsme za jeden měsíc nejvíce peněz v tříleté historii fungování Klubu.

Pokud chcete pořídit školní výbavu se slevou, máme pro vás řešení. Děkujeme Sevtu, že do toho šli s námi a těšíme se, že start školního roku bude zase o něco příjemnější i pro samoživitele.

Usnadníme samoživitelům začátek školního roku, přispějeme vám na nákup školních potřeb, obědů nebo kroužků, požádejte si o příspěvek ve výši 2 000 Kč.

Samoživitelé nemají finanční prostředky na zaplacení nájmu ani školních pomůcek pro své děti. Po skončení Covid krize v květnu se musela zadlužit třetina samoživitelů, nyní je to již každý druhý, vyplynulo z ankety Klubu svobodných matek.

Pomozte nám, prosím, se zmapováním aktuální finanční situace rodičů samoživitelů po Covid krizi. Data nám pomohou v dalším získávání pomoci.

V červenci jsme rozdělili neuvěřitelných 367 tisíc korun samoživitelům a nakoupili dětem přes 1000 vstupenek do zoo a zábavních parků. A kam konkrétně putovaly peníze? Zde jsou příběhy několika rodin, které se na nás s žádostí o pomoc obrátily.

Lidl vám pomáhal s náročným startem školního roku. Daroval vašim školákům poukázku na 2000 Kč na nákup školních potřeb. Rozdali jsme poukázky za 200 tisíc korun.

Koronakrize zasáhla velmi výrazně rodiny rodičů samoživitelů, proto si ceníme solidarity dárců, kterým tato sitace není lhostejná.

Léto sice před chvilkou začalo, ale my neleníme a za prvních 14 dní jsme zaplatili 500 dětem s jejich rodiči lístky do zábavního parku Mirakulum, zoologických zahrad a Dinoparků v celé České republice!

Spustili jsme úplně nový a rychlejší web, máme novou právní poradnu, magazín pro samoživitele, vylepšený formulář pro žádosti o podporu a mnoho změn pod povrchem.

Nadace Kooperativa darovala na nájemné samoživitelů 100 tisíc korun. Naše velké poděkování patří Nadaci Kooperativa, která podpořila náš program na příspěvek na nájemné částkou 100 tisíc korun💝.

CBRE opět podporuje samoživitele a přispěla jim 120 tisíc na nájem. Velké poděkování patří společnosti CBRE, která se rozhodla opětovně podpořit rodiče samoživitele. Tentokrát částkou necelých 120 tisíc korun, která bude rozdělena mezi 40 rodičů samoživitelů, kteří z důvodu koronavirové krize přišli o zaměstnání.

V našem eshopu můžete dětem koupit výlet nebo přispět na tábor. Vyrazit do ZOO nebo zábavního parku je pro většinu dětí běžná věc. To ale vždy neplatí v neúplných rodinách. Proto jim výlet můžete zaplatit s námi.

V době pandemie vykupoval úřad od občanů šité látkové roušky za 50 Kč/ks, aby měl v první fázi dostatek roušek pro lékaře a pracovníky v sociálních službách. Nadbytečné roušky pak zpětně za stejnou cenu prodával občanům, kteří je potřebovali a utržené prostředky předal na dobročinné účely.