Aktuální události

Novinky z Klubu svobodných matek

Před 3 lety jsme založili Facebookovou skupinu Klubu svobodných matek.

Vitamíny jsou v letošním podzimu ještě důležitější než dříve. Prodejce vitamínových nápojů z čerstvého ovoce a zeleniny Fruitisimo připravil pro své zákazníky nabídku, díky které mohou nakoupit nejen pro sebe, ale i pro rodiče samoživitele.

Druhá vlna koronaviru je v mnoha ohledech náročnější pro samoživitele, než byla ta jarní. Křivka pomoci od března stále stoupá a vše nasvědčuje tomu, že se jen nezastaví.

Uzavření škol a s tím související distanční výuka byla strašákem mnoha rodičů samoživitelů. Díky dárcům se nám podařilo toto situaci ulehčit třem stovkám rodin.

V reakci na aktuální situaci a potřeby rodin samoživitelů ukončujeme k dnešnímu dni program: Příspěvek na nákup notebooků a vracíme zpět Covid finanční příspěvek.

Úřad práce pro své klienty připravil desatero, které by vám mělo usnadnit komunikaci s úředníky a my připojujeme rozcestník všech informací o jednotlivých sociálních dávkách.

Vyplněné formuláře je možné podávat elektronicky, tedy e-mailem nebo datovou schránkou. Po dobu nouzového stavu není nutný elektronický podpis.

S nastalou distanční výukou jsme se rozhodli vyčlenit, zatím, největší částku na pomoc samoživitelům na nákup počítačů do nejslabších sociálních rodin.

Nejsme obyčejný obchod, jsme obchod, kde každý jednotlivý kousek má svůj vlastní příběh. A co je hlavní, každým nákupem pomůžete rodičům samoživitelům, jejichž životní příběh nenabral zrovna ten správný směr.

Aktuálně ode dne 13.10. pozastavujeme všechny finanční programy pomoci a spouštíme mimořádný program na pomoc vzdělávání našich dětí.

Aby pomoc s distanční výukou byla komplexní, nakoupili jsme  200 ks USB modemů s přednabitou 100 GB datovou kartou.

Jelikož z naší interní ankety vyplynulo, že téměř polovina samoživitelů nemá dostatečné technické vybavení pro své děti, rozhodli jsme tuto situaci pomoci řešit.

Stěhujete se do levnějšího bydlení nebo opouštíte azylový dům a nemáte finance na kauci? Dejte nám vědět, pokusíme se vám přispět.

Za uplynulý měsíc jsme rozdělili tuto nemalou částku mezi 93 rodin rodičů samoživitelů. Nejvíce žádostí se týkalo pomoci na bydlení či úhradu nedoplatků za energie. Vliv jarní vlny Covid krize byl zcela evidentní.

Celý podzim se můžete hlásit do programu podpory Návrat do školy, do kterého přispěly různé společnosti stovky tisích korun. Podívejte se, kdo vás podporuje.

Z průzkumu Klubu svobodných matek vyplynulo, že pětina rodičů samoživitelů během covidu přišla o zaměstnání. Ještě v květnu potvrdila zadlužení jedna třetina, ale v srpnu to byla již polovina samoživitelů. Dana Pavlousková, ředitelka Klubu zdůrazňuje, že samoživitel se nerovná nutně člověk v nouzi.

(náš obchod Fashion charity shop)