Aktuální události

Novinky z Klubu svobodných matek

Přečtěte si příběhy neúplných rodin, kterým jsme v uplynulých týdnech pomohli. Přinášíme vám několik životních příběhů z žádostí o pomoc. Jsme rádi, že každý den můžeme pomáhat tam, kde to má opravdu smysl. V současné době je naším aktuálním programem pomoci "Zpátky do školy", ale i nadále je možné žádat o pomoc z Covid programu pomoci.

Přinášíme vám pravidelnou dávku poděkování. Tyto zprávy nás neustále utvrzují v tom, že naše pomoc má smysl. Poděkování nám posílají sólo rodiče, kterým jsme poskytli finanční pomoc a stále častějí nám píší i jejich sociální pracovníci, se kterými dlouhodobě spolupracujeme.

Móda s dobrým srdcem aneb Fashion charity shop, pražský charitativní obchod Klubu svobodných matek v červencovém vydání časopisu Marianne. Redaktorka Eliška Vrbová v článku představuje charitativní projekty, které stojí za pozornost. Máme velkou radost, že právě náš Fashion charity shop se ve výběru ocitl a to hned na prvním místě.

Zpátky do školy je náš nový program pomoci, který právě spouštíme. Sotva začaly prázdniny, je čas myslet na nový školní rok. Právě září je pro většinu sólo rodičů doslova noční můrou, díky velkým výdajům, které jsou se zahájením školního roku spojené.

Měsíc červen byl ve znamení velké materiální pomoci. Od začátku roku jsme rozdali už 2 442 kilogramů materiální pomoci, která zamířila k 451 neúplným rodinám. Každý týden naplníme dodávku přepravní služby a pomoc tak míří sólo rodičům a jejich dětem do celé České republiky.

V červnu jsme poskytli finanční pomoc celkem 114 rodinám samoživitelů, mezi které jsme rozdělili částku 817 449 korun. Kromě již standardních žádostí o příspěvek na bydlení a potraviny nás rodiče často žádali o příspěvek na úhradu letního tábora. Máme radost, že jsme mohli pomoci vypravit několik dětí na tábor doslova na poslední chvíli.

Na základě naší schůzky se zástupci Generálního ředitelství Úřadu práce přinášíme přehledný manuál pro žadatele o náhradní výživné.

Seznamte se s trojicí odvážných žen, maminek samoživitelek, které se rozhodly vzít situaci do vlastních rukou a přihlásily se do Akademie pro samoživitele OSVČ. Představujeme vám Lenku, Kláru a Gábinu. Jejich profese jsou různé, ale každá je velkou profesionálkou ve svém oboru.

Čtvrtým rokem vede Klub svobodných matek. Loni Dana Pavlousková se svým týmem otevřela na Sedmičce charitativní obchod s módou a ve své Akademii pomáhá sólo rodičům rozjet jejich podnikání. Sama dobře ví, co obnáší být na výchovu dětí bez parťáka.

Přečtěte si příběhy rodin, které se na nás obrátily s žádostí o finanční pomoc. Sólo rodiče nám často píší, že jsme jejich jediná naděje. Všechny žádosti mají jedno společné, je z nich cítit zoufalost a bezmoc. Jsme rádi, že těmto rodinám pomáháme dostat se ven ze začarovaného kruhu.

Společnost BTL Medical Technologies prostřednictvím Klubu svobodných matek v únoru darovala desetitisíce respirátorů do potřebných rodin. V červnu nám darují zásobu chirurgických roušek, které budeme rozdávat v rámci kampaně Zpátky do školy.

Každý den dostáváme krásné zprávy od rodin, kterým jsme pomohli v jejich tíživé životní situaci. Umíte si představit, jakou úlevu cítí sólo rodič po zjištění, že může zaplatit nájem a nemusí se s dětmi odstěhovat ze svého domova? Přečtěte si společně s námi, jak taková poděkování vypadají.

Portál Proženy.cz přináší další příběh maminky samoživitelky, která se rozhodla svůj občasný přivýdělek posunout někam dál a přihlásila se do Akademie pro samoživitele OSVČ. Copywriting aneb Texty pro vás Jitce umožňuje skloubit péči o malého syna s prací bez toho, aniž by měla výčitky, že by nevyzrálého syna dávala na celý den do školky.

MT Studio je salon krásy Mirky Tůmové, se kterým se přihlásila do Akademie pro samoživitele OSVČ. Mirka vystudovala učební obor kosmetička a své profesi se věnuje již 15 let. Ve svém studiu v Duchcově poskytuje širokou nabídku služeb a při práci používá profesionální kosmetické přístroje.

V květnu do Fashion charity shop každý den chodili dárci, kteří dělali průvan ve skříních před létem a své vyřazené oblečení se rozhodli věnovat právě rodičům samoživitelům a jejich dětem. Společně jsme tak pomohli už 274 rodinám, které od nás získali neuvěřitelných 1 452 kilogramů materiální pomoci.

Michaela žije sama s dcerami. Má za sebou časy, kdy neměla ani na jídlo. Pomohl jí Klub svobodných matek. Dnes pracuje a navíc šije na zakázku pelíšky pro mazlíčky. Jak těžká byla její cesta ze dna a jak se jí teď daří coby podnikatelce?

(náš obchod Fashion Charity Shop)
infolinka: 800 99 55 11