Novinky z Klubu svobodných matekKvětnový rekordní měsíc v Oděvní bance

V květnu naše Oděvní banka rozdělila úctyhodných 5 336 kilogramů oblečení a další materiální pomoci mezi osoby v nouzi z celé České republiky. Přepočtem se jednalo o více než 1 300 krizových balíčků s pomocí.

10. 06. 2024 Číst více

Tři miliony korun pro více než 200 rodin samoživitelů

Za prvních pět měsíců roku naše nezisková organizace díky podpoře soukromých a firemních dárců pomohla 217 rodinám samoživitelů, mezi které jsme rozdělili 2,95 milionu korun. Darované finance byly v drtivé většině použity na úhradu nájmů a energií, potraviny a na úhradu letních táborů a škol v přírodě pro děti.

06. 06. 2024 Číst více

Zaměstnecká sbírka CBRE pro samoživitele

Děkujeme zaměstnancům CBRE, kteří vypsali veřejnou sbírku ve prospěch rodin samoživitelů na portálu Darujme.cz.

29. 05. 2024 Číst více

Pomáhejte s námi


Přečtěte si jak pomáháme každý den.
Budeme rádi, když přispějete finančně nebo nákupem v našem charitativním eshopu.
Děkujeme za každý vylepšený dětský osud!

  Chci podpořit děti

11 tun oblečení z Oděvní banky

Naše Oděvní banka od začátku letošního roku nasadila své klasické intenzivní pracovní tempo a za první čtyři měsíce zpracovala 11 tun oblečení v podobě téměř 2 800 kusů krizových balíčků, které ve spolupráci s potravinovými bankami a lokálními neziskovými organizacemi dostala do rukou osobám v náročné finanční a životní situaci z celé ČR.

07. 05. 2024 Číst více

Dva a čtvrt milionu pro samoživitele za první čtyři měsíce roku

Další dubnový měsíc byl opět ve znamení čerpání finanční pomoci ze strany potřebných rodin samoživitelů od naší neziskové organizace. Konkrétně bylo rozděleno 601 413 korun mezi 45 rodin samoživitelů. S blížícím se létem a prázdninami dětí roste i počet žádostí o pomoc s úhradou letních táborů a škol v přírodě. Celková výše poskytnuté finanční pomoci od začátku roku dosáhla 2,3 milionu korun.

30. 04. 2024 Číst více

Idnes.cz: Každá šestá rodina na dávkách. Češi upadli do chudoby, státní pomoc nestačí

České domácnosti nemají našetřeno a nemají z čeho si naspořit. Rodinné úspory se už dotýkají i oblékání dětí nebo jejich volného času. Třetina rodin by zvládla sotva měsíc, pokud by jim nečekaně vypadl příjem. Na sociálních dávkách je zcela závislý každý šestý samoživitel nebo samoživitelka. Ovšem stejný podíl, tedy zhruba 15 procent úplných rodin, dávky pobírá také. Rodiny přitom pomoc státu považují za nedostatečnou. Vyplývá to z rozsáhlé Zprávy o rodině, kterou tento týden představily odbornice z Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí (RILSA).

Pětačtyřicetiletá Simona vychovává třináctiletá dvojčata. Jejich otec neplatí pravidelně alimenty a Simona domácnost sama z platu prodavačky a přídavků na děti jen taktak utáhne. Mimořádné výdaje si dovolit nemůže, naspořit není z čeho a představa, že by přišla o práci, je jeden z jejích největších strašáků. „Jenom doufám, že mi neklekne žádný ze spotřebičů. Už když jsem musela řešit rozbité dětské brýle, byl to problém,“ přiznává Simona.

08. 04. 2024 Číst více

Oblečení z Oděvní banky pro dva tisíce lidí

Vedle výsledků finanční pomoci samoživitelům nesmíme opominout ani čtvrtletní skóre naší Oděvní banky, které během prvních třech měsíců letošního roku zajistila krizový balíček oblečení pro více než dva tisíc osob, které se ocitly v těžkých životních situacích. Níže stručná rekapitulace aktivit Oděvní banky za poslední měsíce.  

05. 04. 2024 Číst více

Jeden a tři čtvrtě milionu pro samoživitele v prvním čtvrtletí

Naše nezisková organizace poskytla za první čtvrtletí letošního roku sólo rodičům a jejich dětem finanční pomoc přesahující částku 1,7 milionu korun. Ta byla rozdělena mezi 130 neúplných rodin, kterým zachránila hlavně střechu nad hlavou na další měsíc a zajistila plnou lednici na pár týdnů.

03. 04. 2024 Číst více

Seznam.cz: Podívejte se, jak u vás soudy rozhodují o alimentech: matky berou čím dál méně

Nejvyšší částky platí rozvedení rodiče na dítě v Praze 2, největší podíl z příjmů v Praze 7. Naopak nejmírnější jsou soudy o výživné v Lounech nebo v Jeseníkách, ukazují nová data Ministerstva spravedlnosti. 

20. 03. 2024 Číst více

ČT Sama doma: Jak pomoci samoživitelkám

Rozhovor s ředitelkou Klubu svobodných matek Danou Pavlouskovou a šéfredaktorkou titulu Blesk pro ženy Marií Dvořákovou na téma společné spolupráce v oblasti pomoci rodinám samoživitelů.

19. 03. 2024 Číst více

Seznam.cz: Žádala o vyšší výživné, čelí zlobě. Matky volají po automatickém navyšování

Pečující rodiče popisují, že si musí vystačit s výživným, které i přes zdražování roky nevzrostlo. Ze soudního přezkoumání mají obavy, kvůli reakci bývalých partnerů.

14. 03. 2024 Číst více

Výsledky průzkumu "Valorizace výživného"

Více než devět samoživitelů z deseti (95 %) je přesvědčeno o tom, že by se výživné mělo automaticky valorizovat. Téměř 70 % samoživitelů pobírá stejnou výši výživného posledních až pět let, jedna třetina dokonce 6 až 9 let, a to navzdory razantnímu zvýšení základních životních výdajů. Nejčastěji se hrubé měsíční příjmy rodin samoživitelů pohybují mezi 10 a 20 tisíci korun.

14. 03. 2024 Číst více

ČT Sama doma: Klub svobodných matek a Oděvní banka

Rozhovor ředitelky Klubu svobodných matek Dany Pavlouskové o aktivitách neziskové organizace, Oděvní banky a charitativních obchodů Fashion Charity Shop. 

11. 03. 2024 Číst více

6 tun oblečení pro potřebné v Oděvní bance

Přesně 6,3 tuny oblečení rozeslala potřebným naše Oděvní banka od začátku roku, a to v podobě krizových balíčků, které obsahují kompletní set oblečení. 

10. 03. 2024 Číst více

Seznam.cz: Svobodné matky chtějí valorizovat výživné, dva až tři tisíce na dítě je málo

Jako samoživitel/ka máte možnost získat různé příspěvky nejen od státu, ale i od neziskových společností. Nejprve však musíte vyčerpat všechny své možnosti, jak si zvýšit příjem. Ať už jsou okolnosti rozchodu jakékoli, myslete na své děti a požádejte o stanovení výživného. Pokud se nedohodnete s expartnerem po dobrém, stanoví výživné soud. „Výživné (alimenty) musí být ze zákona nedílnou součástí příjmů samoživitelů,“ upozornila v podcastu O penězích se (ne)mluví zakladatelka a ředitelka Klubu svobodných matek Dana Pavlousková. Mnoho rozcházejících se partnerů na to zapomíná a i z jakési hrdosti a obavy o vliv expartnera na dítě o něj nežádají.

Náhradní výživné
Pokud máte soudem uznané výživné a partner vám ho neplatí, tak tu už několik let funguje status zálohovaného výživného, kdy výživné samoživitelům/samoživitelkám vyplácí za expartnera/expartnerku stát a následně to po něm/ní vymáhá. „V listopadu loňského roku byla prodloužena doba, po kterou můžete náhradní výživné pobírat, ze dvou na čtyři roky,“ upozornila ředitelka klubu.

Nutnost valorizace výživného
Zatímco důchody se valorizují pravidelně, výše výživného se nezvedla už delší dobu. V poslední době se však začíná mluvit o jeho valorizaci. „Náklady na základní potřeby neustále rostou, valorizace by byla namístě a my jako klub tyto snahy velmi podporujeme,“ uvedla Pavlousková.

Znění celého článku ZDE

08. 03. 2024 Číst více

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^