Aktuální události

Novinky z Klubu svobodných matek

Během třetího čtvrtletí jsme sólo rodičům a jejich dětem odeslali další více jak tunu materiální pomoci. Konkrétně 1 163 kilogramů pro 223 neúplných rodin. Balíky obsahovaly nejen oblečení, ale i novou obuv, aktovky a školní potřeby, ložní prádlo, spacáky a mnoho dalšího. Obsah každého balíku byl v řádech několika tisíc korun, čímž jsme pomohli sólo rodičům ulevit z už tak napjatého finančního rozpočtu.

Tři čtvrtiny samoživitelů se cítí být aktuálním zdražováním existenčně ohroženi, nejvíce pociťují zvýšení cen u potravin, energií a oblečení včetně obuvi, a taktéž u bydlení. Až 40 % sólo rodičů není aktuálně schopno nic ušetřit nebo se dostává v rámci rodinného rozpočtu do mínusu. Jedna čtvrtina byla nucena situaci řešit půjčkou, na více než desetinu byla uvalena exekuce.

Vzhledem k aktuální situaci se zdražováním energií Klub svobodných matek reaguje vyhlášením nového programu pomoci, v rámci kterého pomůže rodičům samoživitelům uhradit navýšenou cenu energií, a to po dobu až 3 měsíců.

Přidáváme nový způsob, jak můžete podpořit rodiče samoživitele a jejich děti. Nově je možné přispět i pomocí stále více oblíbeného QR kódu, díky kterému nemusíte vypisovat platební údaje. Vše se načte automaticky, stačí zadat pouze darovanou částku.

Dana Pavlousková hovoří ve Zprávách CNN Prima News o tom, jaká je aktuální finanční situace v rodinách samoživitelů. Sotva se po několika dlouhých měsících začínala finanční situace sólo rodičů po covidu stabilizovat, opět se zhoršuje. Za vše může probíhající zdražování.

Stejně jako v předcházejícím roce spouštíme i letos náš vánoční program pomoci, v rámci kterého budeme zajišťovat vánoční dárky pro děti potřebných rodin sólo rodičů.

Fashion Arena Prague Outlet opět podpořila sólo rodiče a jejich děti. V rámci svých dobročinných aktivit pro nás připravili obchod plný oblečení, které se nám během bleskové akce podařilo přesunout do skladu materiální pomoci ve Fashion charity shop. Do potřebných rodin jsme tak mohli odeslat další skoro půl tuny materiální pomoci ve formě dámského a dětského oblečení.

Ve 3. čtvrtletí letošního roku jsme mezi sólo rodiče a jejich děti rozdělili částku ve výši 2 581 340 korun. Finanční příspěvek na bydlení, potraviny, školní pomůcky, kroužky nebo obědy dětem ve škole pomohl celkem 246 neúplným rodinám.

Škola. Nejčastěji skloňované slovo v žádostech o pomoc, které jsme v září obdrželi. Začátek školního roku a zvýšené výdaje, které jsou s ním spojené, přinesly bezesné noci většině sólo rodičů, kteří se na nás obraceli.

Zaměstnanci společnosti IFE v druhém ročníku sportovně-charitativní výzvy Rozpumpujme IFE sportovali pro Klub svobodných matek. Celkem pro nás uběhli, nachodili, vyjezdili na kole, koleběžkách i bruslích neuvěřitelných 56 714 kilometrů.

Společnost Lidl Česká republika uspořádala sbírku oblečení pro sólo rodiče a jejich děti. Sbírka měla mezi zaměstnanci velký úspěch a ti tak darovali Klubu svobodných matek čtvrt tuny krásného oblečení.

Herečka Patricie Pagáčová podporuje rodiče samoživitele prostřednictvím Klubu svobodných matek. Do Fashion charity shop přivezla nádherný kočárek EGG v hodnotě několika desítek tisíc korun. V létě darovala sólo rodičům zásobu plenek a kojeneckých potřeb. Děkujeme!

Jitka Boho věnovala vybavení do domácnosti a krabici nových hraček neúplným rodinám. Malý Jordán už se raduje z nového dětského pokojíčku. Sólo máma Erika má pro sebe novou, velkou postel a po několika letech konečně nebude spát na matraci položené na zemi.

deník.cz: Vítané nakopnutí. Podpořili single mámy v podnikání za časů lockdownu. Mentorský program pomohl samoživitelům v udržení živnosti navzdory protipandemickým opatřením. Klub svobodných matek chystá 2. ročník projektu.

Akademie pro samoživitele OSVČ pomohla dalším maminkám k tomu, aby se posunuly ve svém podnikání dál. Pomohli jsme nastartovat podnikání dalším adeptkám v různých oborech. Opět jsme vytvářeli webové stránky, dávali dohromady komunikační plány i reklamu.

Samoživitelé nemají lehkou pozici. Možnou pomocí, jak jejich situaci zlepšit, by podle slov ředitelky Klubu svobodných matek Dany Pavlouskové bylo rozšíření provozní doby mateřských škol a družin.

(náš obchod Fashion Charity Shop)
infolinka: 800 99 55 11