ABSOLVENTI AKADEMIEBLANKA KREJZOVÁ

Ostrov, dětské centrum

S dětmi pracuje Blanka již od svých 15 let, kdy jezdila jako oddílová vedoucí na tábor. Později vedla dětský folklorní soubor a pracovala v MŠ a ZŠ. Jak sama dodává: "Práce s dětmi mě naplňuje a otevření vlastního dětského centra je mým splněným snem, o to víc, že součástí mohou být mé děti. Sama vychovává své dvě děti a proto jako maminka musí fungovat na 100 procent. 

celý text

BLANKA JIŘÍKOVÁ

Bášť, potřeby pro dětí

Blančiným snem bylo osamostatnit se finančně tak, aby nemusela denně docházet do práce, kde se nedá ovlivnit pracovní doba, nemít výčitky, když dítě onemocní, či si bude chtít vzít dovolenou nebo zůstat doma s malým v době, kdy to bude potřeba. Děti byly vždy jejím snem a nábojem. Věnovala se jim velkou částí svého života jako Nanny, Aupair či velká sestra. Nyní je sama maminkou 10 měsíčního synka. Volba eshopu s dětskou tématikou pro ni byla tedy jasná volba. V současné době se věnuje budování eshopu a kamenné prodejny a věří, že za tuto tvrdou práci se za několik měsíců objeví odměna v podobě více volného času, který bude trávit se svým synem. 

celý text

MONIKA STOKLASOVÁ

Praha, dámská krejčová

Monika je vyučená dámská krejčová a pracuje v tomto oboru už skoro 15 let. Původní náplní práce byly úpravy oděvů, ale to jí nenaplňovalo, tak začala šít svojí kolekci oblečení pod značkou Moti móda se zaměřením na recyklované látky. Nově spolupracuje i s výtvarnící, která ušité modely ručně maluje. Každý kousek z její dílny je tak originál. Jak Monika říká: "Splnila jsem si tím svůj sen." Dnes má Monika už velkou dceru, na kterou je patřičně hrdá jako každá máma. 

celý text

PETRA PTÁČKOVÁ

Ostrava, švadlenka

Šití je Petry velkým koníčkem už několik let, nebere ho jako práci, ale zábavu u které zároveň relaxuje. Do Akademie se přihlásila proto, aby svůj koníček posunula na další úroveň. Petra k tomu dodává: "Šití bych se chtěla věnovat na vedlejší činnost, pokud nám to pomůže finančně, bude to skvělé." Petra sama vychovává dvě dcery.

celý text

GABRIELA MIČKOVÁ

Náměšť nad Oslavou, módní návrhářka

Gabriela se v oboru módního návrhářství pohybuje již přes 20 let. Jak sama říká: "Tato práce mě naplňuje i živí." Vlastní salon v Třebíči, kde prodává zboží a zhotovuje modely na zakázku. S příchodem koronavirové krize se její finanční situace zhoršila, protože kvůli vládním nařízením byla nucena salon zavřít. Má sedmnáctiletou dceru, kterou vychovává sama od jejich 10 let.

www  FB  

celý text

LENKA HAVLOVÁ

Plzeň, výroba müsli tyčinek

S výrobou vlastních müsli tyčinek začala Lenka na rodičovské dovolené, kdy řešila, co dát dětem ke svačině. Shodou okolností ve stejné době objevila na internetu soutěž o Regionální potravinu a zkusila své výrobky přihlásit. Uspěla a odstartovala tak novou pracovní etapu, které se věnuje již čtvrtým rokem. Lenka k tomu dodává: "Baví mě rozmanitost práce a vymýšlení nových receptů." Se svými 2 dětmi žije již 2 roky sama.

www FB  

celý text

KLÁRA BÍLÁ

Praha, výroba šperků

Výrobou a designem šperků z drahých kovů se Klára Bílá zabývá od roku 2013. Láska ke šperkům ji potkala až dlouho po studiu na Karlově univerzitě. Vystudovala magisterské studium oboru Kulturologie. Veškeré zlatnické techniky se naučila sama bez odborného vzdělání. Do Akademie se přihlásila, aby posunula svoji značku dál a mohla si dovolit svůj vlastní showroom. 4 roky žije se dvěma syny 10 a 6 let sama.

celý text

MIROSLAVA TŮMOVÁ

Teplice, kosmetické služby, přístrojová lymfodrenáž

Miroslava pracuje jako kosmetička už 15 let, provozuje vlastní kosmetické studio. Díky vládním opatřením přišla o velkou část svých klientů. Do Akademie se přihlásila, aby získala podporu při nastartování svého podnikání. Mirka k tomu doplňuje: "Vzhledem k aktuální situaci potřebuji oslovit a hlavně získat nové klienty, s tím souvisí pomoc s propagací, na kterou mi opravdu nezbývají prostředky." Žije sama s 4 letou dcerou Viktorií, kterou už dva roky vychovává sama.

www FB IG

celý text

JITKA KUČOVÁ

Mohelno, copywriter

Jitka vystudovala sociální a kulturní antropologii, později i archeologii. Ještě před koncem studií začala pracovat v oboru a zároveň publikovat odborné příspěvky. Protože ale chtěla historická témata přiblížit i ostatním lidem, vzniklo několik populárně-odborných článků. A odtud už byl jen krůček ke copywritingu, který jí nadchl. Jak říká: "Každé nové téma beru jako výzvu a příležitost si rozšířit vlastní obzory." Jitka má malého syna Martínka (3,5 roku), kterého vychovává sama od jeho 11 měsíců.

www  FB  

celý text

JANA VANČUROVÁ

Boskovice, výroba domečků v kufříku

Jana pracuje jako tazatelka a posledních 5 let se věnuje šití látkových dekorací. Před třemi lety si pořídila vlastní stánek a objíždění jarmarků a řemeslných trhů se stalo jejím životním stylem. O své práci říká: "Inspiraci k tvoření beru především od svých dětí. Ráda kombinuji různé materiály i techniky." Do Akademie se přihlásila, protože se chce svému podnikání věnovat naplno a chce být v prodeji úspěšná nejen na jarmarcích, ale i na internetu. Jana má 7 letou dceru a 4 letého syna, s dětmi je sama od narození syna.

www FB IG

celý text

LENKA PETŘÍKOVÁ

Zlín, stylistka a vizážistka online

Lenka pracuje v oboru módního poradenství a vizážistiky již od roku 2007. Ke své práci říká: "Můj koníček jsem proměnila v podnikání a naplňující poslání." Kvůli covidovým opatřením musela zavřít svůj salon a přišla úplně o práci a kontakt s klienty. Má skoro 4 letého syna, kterého živí a vychovává sama od narození.

www FB  IG y tt

celý text

MICHAELA BÍLKOVÁ

Česká Lípa, výroba marmelád a džemů

Míša je vystudovaný inženýr zemědělství, posledních 15 let pracovala v kanceláři. Jejím velkým koníčkem a později i vedlejší pracovní činností je vaření marmelád a džemů. Ke své budoucnosti říká: "Byla bych ráda, kdybych se po mateřské mohla věnovat už jen marmeládám a džemům. I proto jsem si pořídila zahradu o rozloze 6000 m2, kde si chci založit svůj vlastní ovocný sad." Míša je nyní na rodičovské dovolené se svým 10 měsíčním synkem Matějem, se kterým je od začátku sama.

www FB IG  f

celý text

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 34, Praha 7
(náš obchod Fashion Charity Shop)
infolinka: 800 99 55 11
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
info@klubsvobodnychmatek.cz

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^