18 tun oblečení za Oděvní banku

08. 07. 2024

Za první pololetí tohoto roku naše Oděvní banka mohla díky neustálé podpoře soukromých i firemních dárců rozdělit mezi lidi v nouzi neuvěřitelných 17 554 kilogramů materiální pomoci. Tento výsledek je důkazem společného úsilí a spolupráce mezi našimi dobrovolníky, dárci a partnery.

Od ledna do června 2024 jsme poskytli pomoc ve formě krizových balíčků s oblečením a další netextilní materiální pomoci. Tato pomoc byla rozdělena následovně:

11 750 kg jsme darovali prostřednictvím spolupracujících organizací, mezi kterými jsou například Státní integrační program, Člověk v tísni, Český červený kříž, Společnost pro integraci menšin, Vězeňská služba ČR, Farní charity, Diakonie, dětské domovy, nemocnice, azylové domy a další neziskové organizace z celé ČR.
3 644 kg materiální pomoci jsme distribuovali prostřednictvím Potravinové banky Džbánsko, Olomouc, Karlovy Vary, Central a Jižní Čechy.
2 172 kg jsme odeslali individuálním žadatelům přes Zásilkovnu nebo připravili na přímý výdej v Oděvní bance.

Podpora a dary
Prostřednictvím Zásilkovny jsme obdrželi 1 606 balíčků od dárců a další desítky firem a organizací uspořádaly zaměstnanecké sbírky sbírky oblečení na podporu naší činnosti. Namátkou můžeme jmenovat např.: KPMG, EY, Úřad vlády ČR a jednotlivé resorty, Allen&Overy, Nestlé, Česká spořitelna a další. Mezi naše pravidelné dárce pak patří společnosti: Potex, Wiky, Ambiente a Naše Maso. Jedná se o dlouhodobé podporovatele, což svědčí o tom, že naše práce má opravdu velký smysl. Stovky individuálních dárců nám přivážejí oblečení přímo do Troji nebo do charitativních obchodů Fashion charity shop v Holešovicích a v Hovorčovicích.

Příjemci naší pomoci
Pomoc od Oděvní banky obdrželo 4 388 osob v nouzi. Tito lidé pocházejí ze všech sociálních skupin a nacházejí se ve složitých životních situacích. Představte si matku samoživitelku, která díky vašim darům dokázala obléknout své děti letním oblečením na tábor. Staršího člověka, který díky vašemu přispění získal důstojnost a komfort, který si zaslouží. Pomyslete také na osoby bez domova, které jsme vybavili teplým oblečením na zimu, nebo na lidi opouštějící výkon trestu, kteří i díky nám získali nový start. Naše pomoc zasáhla také děti v dětských domovech, kterým jsme poskytli potřebné oblečení, a uprchlíky z celého světa, kteří díky vaší štědrosti mohli začít nový život v bezpečí. Každý dar, každá koruna, každý kousek oblečení má reálný dopad na životy těchto konkrétních lidí. Díky vaší podpoře jsme mohli přinést naději a úlevu mnoha rodinám a jednotlivcům.

Naši dobrovolníci
Nemůžeme opomenout zmínit neocenitelnou pomoc našich dobrovolníků, kterých u nás za první půlrok bylo 32. Své zaměstnance k nám pravidelně vysílá na pomoc Amazon a Česká spořitelna. Tito lidé nezištně věnují svůj čas, energii a srdce, aby pomohli těm, kteří to nejvíce potřebují. Bez jejich úsilí a oddanosti by naše práce nebyla možná. Jsme nesmírně vděční za každého jednotlivce, který se rozhodl připojit k našemu týmu.

Děkujeme vám všem – našim dárcům, dobrovolníkům, partnerům a podporovatelům – za vaši neustálou pomoc. Společně jsme dokázali, že každá pomoc má smysl a dokáže měnit tisíce lidských životů k lepšímu!

KANCELÁŘE A OBCHOD

Dukelských hrdinů 564/34
Praha 7, 170 00
Po - So: 9 - 18 hod.
info@klubsvobodnychmatek.cz

DÁMSKÝ A DĚTSKÝ OBCHOD

U Rybníka
Hovorčovice, 250 64
Po - Pá: 8 - 18 hod., So: 13 - 18 hod.
obchod@klubsvobodnychmatek.cz

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Klub svobodných matek z.s.
06959971, DIČ CZ06959971
Ďáblická 535, Líbeznice 250 65
infolinka: 800 99 55 11

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^